Сайт працює в тестовому режимі

Звіт голови Кременчуцької районної державної адміністрації про підсумки діяльності районної державної адміністрації за 2024 рік

Публічний звіт

голови Кременчуцької районної державної адміністрації про підсумки діяльності районної державної адміністрації за 2024 рік

Кременчуцька районна державна адміністрація Полтавської області, в межах повноважень, передбачених Законом України “Про місцеві державні адміністрації”, здійснює виконавчу владу на території Кременчуцького району, а також реалізує повноваження, делеговані їй Кременчуцькою районною радою.

На виконання Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, з метою здійснення керівництва у сфері забезпечення оборони, громадської безпеки і порядку, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 68/2022 “Про утворення військових адміністрацій”, Кременчуцька районна державна адміністрація Полтавської області набула статусу районної військової адміністрації.

Кременчуцький район утворено шляхом об'єднання 12 територіальних громад відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-ІХ “Про утворення та ліквідацію районівˮ з адміністративним центром у м.Кременчук та населення 387,2 тис. осіб.

Кількість громад – 12, з них:

міських – 3,

селищних – 4,

сільських – 5

Кількість населених пунктів – 325, у т.ч. міст – 3, з них міст обласного підпорядкування – 2 (м.Кременчук, м.Горішні Плавні)

І. Інформація про результати роботи органу виконавчої влади

У 2024 році діяльність райдержадміністрації спрямовувалась на забезпечення роботи критичної інфраструктури району, стабільного соціально-економічного функціонування району, соціального захисту населення та внутрішньо переміщених осіб, впровадження на території району державної ветеранської політики, поступовий розвиток освітянської, культурної, медичної та спортивної галузей району, а також ‒ на реалізацію державної політики у сфері територіальної оборони, цивільного захисту, захисту критичної інфраструктури, громадської безпеки і порядку, здійснення заходів правового режиму воєнного стану.

Особливої уваги заслуговує тісна співпраця між районною військовою адміністрацією, обласною військовою адміністрацією, районною радою та територіальними громадами Кременчуцького району. Завдяки цьому нам вдалося не лише ефективно протистояти викликам війни, але й працювати над перспективними завданнями, що забезпечують розвиток району.

Діяльність районної державної адміністрації здійснювалась за річним та квартальними планами роботи. Найбільш важливі питання розглядалися нарадах, засіданнях консультативно – дорадчих органів.

З 01.01.2024 по 31.12.2024 Кременчуцькою районною державною (військовою) адміністрацією видано 246 розпоряджень голови (начальника) районної державної (військової) адміністрації з основної діяльності, та 2 накази начальника районної військової (державної) адміністрації.

За звітний період прийнято 129 розпоряджень голови районної державної адміністрації з питань управління персоналом, видано 247 наказів керівника апарату районної державної адміністрації, з них: 241 – з питань управління персоналом, 6 – з основної діяльності.

Відповідно до Закону України від 12 травня 2022 року № 2259-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану” конкурси на заміщення вакантних посад державної служби у період дії воєнного стану скасовані, а прийняття на державну службу здійснюється без конкурсного відбору. Протягом 2024 року на посади державної служби в районну державну адміністрацію призначено 1 особу категорії “Б” та 18 осіб категорії “В”, звільнено 3 особи категорії “Б” та 10 категорії “В”.

Відповідно до статті 44 Закону України “Про державну службу”, Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 640, у листопаді 2024 року проведено оцінювання службової діяльності державних службовців районної державної адміністрації, які займають посади державної служби категорій “Б” і “В”.

Надавалася правова допомога в оформленні документів з питань, що належать до компетенції райдержадміністрації. Забезпечено взаємодію з органами прокуратури, поліції, юстиції, суду та іншими державними установами.

ІІ. Аналіз діяльності органу виконавчої влади

Економічний розвиток

Органи виконавчої влади відіграють ключову роль у формуванні та реалізації державної політики у сфері економіки.

Кременчуцький район має потужний промисловий та економічний потенціал, який характеризується високим рівнем розвитку важкої індустрії і різноманітністю галузей, виробництв та видів діяльності.

Провідними галузями промисловості територіальних громад є: машинобудування та металообробка, нафтопереробна і хімічна, гірничодобувна, легка та харчова. На сьогодні, у районі функціонує 94 промислових підприємства, що охоплюють як великі виробництва, так і малі та середні, 60 будівельних організацій.

Кількість земель сільськогосподарського призначення Кременчуцького району складає 396,2 тис.га, з них:

  • лісового господарства - 24,2 тис.га;
  • сіножаті, луки - 35,3 тис.га;
  • в обробітку особистих селянських господарств - 89,8 тис.га;
  • в обробітку сільськогосподарськими виробниками всіх форм власності – 246,9 тис. га.

Господарську діяльність в сфері сільського господарства ведуть 365 сільськогосподарських виробників усіх форм власності, в тому числі фермерських господарств – 268.

У сільськогосподарських підприємствах району під урожай 2025 року посіяно озимих на площі 37354 га.

Загальна площа до збирання ранніх зернових та озимого ріпаку по району складала 49,8 тис.га. Усього намолочено: ранніх зернових 179,7 тис.тонн, ріпаку – 25,0 тис.тонн. Середня врожайність ранніх зернових культур становила 36,07 ц/га. Врожайність культур 2024 року менша за врожайність 2023 року. На зменшення врожайності ранніх зернових культур та ріпаку вплинули погодні умови, які склалися протягом весняного, літнього та осіннього вегетаційного періоду, здійснивши негативний вплив на рослини (засуха, весняні приморозки та незначна кількість опадів).

Крім того, спостерігається часткове зменшення посівних площ по всіх видах пізніх культур в агроформуваннях району на 4,3% до попереднього періоду, площа до збирання 92 025,0 га. По культурах:

    • сої зібрано на площі 26 263,0 га, намолочено 38 157,0 тонн, середня урожайність 14,5 ц/га;
    • соняшнику зібрано на площі 30 390,0 га, намолочено 70 826,0 тонн, середня урожайність 23,3 ц/га;
    • кукурудзи обмолочено на площі 28 246 га, намолочено – 162 998, тонн, середня урожайність 57,7 ц/г;
    • цукрового буряку зібрано на площі 7126 га, викопано 292 857,0 тонн коренеплодів, при середній урожайності 411,0 ц/га.

У районі розвивається галузь садівництва. Підприємці займаються вирощуванням плодових культур на площі 110 га та ягідних на площі 10 га.

На території Кременчуцького району знаходиться близько 150 пасік усіх форм власності. Найбільша пасіка у Кременчуцькому районі налічує більше 1000 вуликів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року № 1037 районною державною адміністрацією проводиться постійний моніторинг погашення підприємствами, установами і організаціями заборгованості із виплати заробітної плати. За 2024 рік проведено 4 засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано 6 керівників підприємств.

Станом на 01.01.2025 заборгованість із виплати заробітної плати по Кременчуцькому району становить 28 969,7 тис.грн, що на 4 328 тис.грн. більше у порівнянні з попереднім роком.

Житлово-комунальне господарство

В умовах воєнного стану основним завданням в галузі житлово-комунального господарства залишалося забезпечення належного проходження опалювального сезону, безперебійної роботи об'єктів критичної інфраструктури, що забезпечують водо-, тепло-, електро-, газопостачання та водовідведення.

Попри енергетичні виклики та загрози, опалювальний сезон 2023/2024 року пройшов успішно.

З травня 2024 року на контролі у райдержадміністрації перебувало питання підготовки житлово-комунального господарства в громадах району до опалювального періоду 2024-2025 років, проводився постійний моніторинг стану готовності відповідних установ до опалювального періоду, а також збір інформації щодо створення резервних запасів палива. Поновлено інформацію про наявні генератори, щодо забезпечення резерву палива для роботи автономних джерел.

Районна державна адміністрація є організатором перевезень в межах району на 23 приміських маршрутах.

Загальна маршрутна мережа Кременчуцького району складає 85 маршрутів. Із них:

  • міських - 29
  • приміських - 34
  • міжміських – 22.

У 2024 році проводилася робота з операторами мобільного зв’язку з метою налагодження співпраці та комунікації під час можливого блекауту. З 04.11.2024 по 22.11.2024 проведено перевірки наявності засобів безперебійного живлення базових станцій мобільного зв’язку на території Кременчуцького району. Всього обстежено 105 станцій ПрАТ “Київстар”, 98 – ПрАТ “ВФ Україна” та 45 – ТОВ “Лайфселл”.

Благоустрій

Протягом 2024 року у районі не залишились поза увагою заходи щодо покращення благоустрою, проведення щорічних акцій упорядкування, санітарної очистки та створення комфортного середовища для жителів району.

У 2024 році до проведення щорічної всеукраїнської акції “За чисте довкілля” та “Дня довкілля” активно долучилися всі громади Кременчуцького району. Було прибрано території парків, скверів, території навчальних закладів тощо.

Пункти незламності

З метою надання допомоги населенню у разі критичних проблем з енергетикою та опаленням, впродовж 2024 року спільно з органами місцевого самоврядування здійснено заходи щодо створення пунктів незламності. На території Кременчуцького району діє 131 пункт незламності, які розраховані на 18,5 тис.осіб. Усі пункти обладнані відповідно до вимог Порядку організації та функціонування пунктів незламності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2022 року № 1401.

Цивільний захист, оборонна та мобілізаційна робота, покращення обороноздатності

У сфері цивільного захисту основна увага зосереджувалась на організації належного реагування на виникнення надзвичайних ситуацій, створенні районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області та адаптації до змін в законодавстві, які відбулися протягом минулого року.

Налагоджено стабільну роботу районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі ТЕБ та НС). Впродовж року проведено 21 засідання комісії ТЕБ та НС.

На території Кременчуцького району обліковується 562 об’єкти фонду захисних споруд цивільного захисту, з них: 270 ЗС ЦЗ, 291 найпростіше укриття та 1 споруда подвійного призначення. За результатами проведених перевірок (обстежень) об’єктів фонду ЗС ЦЗ 93 захисні споруди ЦЗ оцінені як “готові” до використання за призначенням, 106 – як “обмежено готові”, 71 – як “не готові” до використання за призначенням. У 2023 році таких споруд було 80.

Забезпечення заходів територіальної оборони району.

За звітний рік виділено 214,4 тис.грн на реалізацію заходів ‘‘Програми підтримки заходів з мобілізаційної підготовки і мобілізації та територіальної оборони в Кременчуцькому районі Полтавської області на 2024 рік’’.

Крім того, територіальними громадами Кременчуцького району у 2024 році на підтримку територіальної оборони та Збройних Сил України було профінансовано 157 млн. 84 тис. 500 грн.

Соціальна сфера

У 2024 році органами соціального захисту населення Кременчуцького району забезпечено своєчасне призначення понад 25 видів державних соціальних допомог і компенсацій 30,7 тис. отримувачів та 100% виконання державних програм соціального захисту та соціального забезпечення населення, підтримку сімей з дітьми, осіб з інвалідністю, ветеранів війни на загальну суму 476 млн. 235,8 тис.грн.

Станом на 31.12.2024 у Кременчуцькому районі Полтавської області проживали 50 тис. внутрішньо переміщених осіб, з них: діти до 18-ти років – 9,9 тис., особи пенсійного віку – 11,5 тис., особи з інвалідністю – 2,9 тис.

Допомогу на проживання отримували 12,5 тис. внутрішньо переміщених осіб на загальну суму 30 млн. 625 тис.грн. щомісячно.

Для забезпечення тісної співпраці та вирішення нагальних проблем внутрішньо переміщених осіб при Кременчуцькій районній військовій (державній) адміністрації утворено Раду з питань ВПО.

Пріоритетним напрямком роботи у 2024 році була реалізація державних програм з питань ветеранської політики.

Відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника та Захисниці України встановлено 1139 членам сімей осіб, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисті безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та загинули після 24.02.2022.

З метою підвищення рівня соціального захисту та надання додаткових соціальних гарантій 1139 осіб з числа членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України отримали передбачену в обласному бюджеті виплату разової допомоги в загальному розмірі 4 млн 556 тис.грн.

Статус особи з інвалідністю внаслідок війни встановлено 477 особам.

Забезпечено виплату щомісячної допомоги 271 дитині загиблих Захисників та Захисниць України у загальному розмірі 792 тис.грн.

У межах Комплексної програми реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників і Захисниць України, членів сімей загиблих Полтавської області на 2023-2025 роки у 2024 році проведено соціальне відновлення 19 осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа Захисників та Захисниць України, а також 18 членів їх сімей (дружина/чоловік, діти до 18 років) шляхом надання соціальної, психологічної підтримки та оздоровчих послуг на базі ПрАТ “Миргородкурорт„ (санаторій “Миргород”) терміном 10 днів. Сума коштів, спрямована на підтримку соціального відновлення, становить 407 тис.грн.

У 2024 році забезпечено призначення грошової компенсації, яка фінансується Європейським Союзом Ukraine Facility, за належні для отримання жилі приміщення 17 особам з інвалідністю 2 групи, інвалідність яких настала внаслідок травми, одержаної під час захисту Батьківщини, на загальну суму 32 млн 416,3 тис.грн.

Упродовж 2024 року встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 5 особам.

Соціальний захист дітей

У звітному періоді проводилася робота, спрямована на виконання основних завдань щодо забезпечення виключно сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На території Кременчуцького району функціонує:

дитячих будинків сімейного типу – 8, в яких виховується 57 дітей,

прийомних сімей – 22, в яких виховується – 34 дитини.

В існуючі прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу в 2024 році було влаштовано 14 дітей, з них:

у дитячі будинки сімейного типу – 4,

у прийомні сім’ї – 10.

До сімейних форм виховання влаштовано 443 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Фізична культура і спорт

З метою популяризації здорового способу життя та культури здоров’я серед населення Кременчуцького району, спільно з територіальними громадами, організаціями фізкультурно-спортивного спрямування на території Кременчуцького району організовано проведення 378 фізкультурно-спортивних заходів: спартакіади, турніри, чемпіонати, першості, кубки з олімпійських та неолімпійських видів спорту.

Забезпечено участь спортсменів та аматорів у 322 змаганнях, зокрема:

- 48 багатоступеневих фізкультурно-масових та спортивних заходах Територіальної Громадської організації “ВФСТ “Колос” в Полтавській області;

- 274 чемпіонатах, кубках області, України, Європи, Світу.

Районною військовою адміністрацією забезпечено організацію та проведення ІІІ-го районного етапу всеукраїнських змагань “Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги” серед учнів закладів загальної середньої освіти у 2023-2024 навчальному році під гаслом “РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО”, в якому взяли участь 57 команд з 68-ми закладів загальної середньої освіти Кременчуцького району.

В Кременчуцькому районі функціонують та активно здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність з олімпійських та неолімпійських видів спорту 10 дитячо-юнацьких спортивних шкіл (ДЮСШ), а саме: у Козельщинській, Семенівській селищній, Кам’янопотокіській сільській раді по 1, м.Горішні Плавні 2, м.Кременчук 5.

Спільно з обласною військовою адміністрацією, територіальними громадами в 2024 році забезпечено участь Кременчуцького району в реалізації експериментального проєкту з організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки в оздоровчому дитячому таборі державного підприємства “МДЦ “Артек”.

Путівки на оздоровлення та відпочинок отримали 48 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, з них: 23 путівок до Закарпатської області Свалявського району, с.Березняки та 25 путівка до м.Київ, Пуща-Водиця.

Освіта

На території району функціонує 119 закладів дошкільної освіти (з них 16 дошкільних підрозділів закладів загальної середньої освіти) та 108 закладів загальної середньої освіти, в яких навчається/виховується 45,7 тис. дітей та забезпечують освітній процес 7,4 тис. працівників. 13,4 тис. дітей залучені до навчання у 28 закладах позашкільної освіти.

З урахуванням безпекової ситуації та стану забезпеченості об’єктами фонду захисних споруд очно працюють 75 закладів дошкільної освіти (63% від загальної кількості), в очному та змішаному форматі організовано освітній процес у 106 – закладах загальної середньої освіти (98%) та 28 закладах позашкільної освіти (100%).

За інформацією, наданою органами місцевого самоврядування, забезпеченість об’єктами фонду захисних споруд цивільного захисту від загальної кількості закладів становить:

заклади дошкільної освіти – 93%,

заклади загальної середньої освіти – 95%,

заклади позашкільної освіти – 75%.

Заклади загальної середньої освіти: 104 заклади загальної середньої освіти використовують 132 захисні споруди (власні – 94, орендовані – 38).

Заклади позашкільної освіти: 28 користуються 21 захисною спорудою.

У 2024 році на проведення робіт з облаштування, ремонту, модернізації об’єктів фонду захисних споруд у місцевих бюджетах виділено 77 457,0 тис.грн. Роботи проводилися на 46 освітянських об’єктах у 7 територіальних громадах:

  • Кременчуцька ТГ – 23 об’єкти;
  • Глобинська ТГ - 10 об’єктів;
  • Горішньоплавнівська ТГ – 5 об’єктів;
  • Кам’янопотоківська ТГ – 4 об’єкти;
  • Козельщинська ТГ – 2 об’єкти;
  • Градизька ТГ - 1 об’єкт;
  • Семенівська ТГ – 1 об’єкт.

Охорона здоров’я

Одним з ключових завдань в діяльності органів державної та місцевої влади під час воєнного стану є забезпечення сталого функціонування системи охорони здоров’я та задоволення медичних потреб населення.

Мережа закладів охорони здоров’я Кременчуцького району складається з первинного та вторинного рівня медичного забезпечення. До первинного рівня належать центри первинної медико-санітарної допомоги (10 закладів), до складу яких входять амбулаторії загальної практики сімейної медицини (64 заклади) та фельдшерсько-акушерські пункти (фельдшерські пункти) (107 закладів). До вторинного рівня належать лікарні (10 закладів) які поділяються за рівнем надання медичних послуг: кластерні - медичний заклад у певному регіоні, який об'єднує в собі кілька лікарень або медичних установ в одну систему (1заклад); загальні (5 закладів); інші (4 заклади).

Закладами охорони здоров’я, зареєстрованими на території району, з Національною службою здоров’я у 2024 році укладено договори на 185 пакетів медичних послуг на загальну суму 956 276,6 тис.грн.

На території Кременчуцького району реалізується пілотний проєкт “Укрпошта.Аптека”. У доступі є близько 20 тисяч різних медикаментів — це ліки, як безрецептурні, так і рецептурні, а також ті, що відпускаються за програмою “Доступні ліки”.

Розробка містобудівної документації

Відділ містобудування та архітектури Кременчуцької районної військової адміністрації по 7-ми територіальних громадах, у яких не утворені уповноважені органи архітектури та містобудування, надавалися послуги у сфері містобудування та архітектури, а саме: містобудівні умови та обмеження, будівельні паспорти, витяги та викопіювання з містобудівної документації, паспорти прив’язки тимчасових споруд.

У 2024 році видано:

- містобудівні умови та обмеження для проектування об’єктів будівництва – 42;

- будівельних паспортів – 40 (2023 рік - 52),

- паспортів прив’язки на встановлення малих архітектурних форм –10;

- витягів з містобудівної документації – 140 (2023 рік - 304).

На замовлення органів місцевого самоврядування за участі відділу містобудування та архітектури проводилась робота по розробленню містобудівної документації: розроблено та затверджено 11 генеральних планів (Піщанська сільська рада) та 6 детальних планів території (Піщанська, Кам’янопотоківська, Омельницька сільські, Новогалещинська селищна рада).

ІІІ. Виконання районного бюджету

Районний бюджет Кременчуцького району за 2024 рік по доходах загального фонду з урахуванням міжбюджетних трансфертів виконаний на 99,0%. (при уточненому плані 12 млн 363,8 тис. грн, фактично надійшло до районного бюджету 12 млн 239,9 тис. грн).

Виконання власних надходжень загального фонду районного бюджету за 2024 рік становить 2 млн 248,8 тис. грн, що складає 107,5 відсотка до уточненого плану (уточнений план - 2 млн 092,1 тис. грн).

Основним видом надходжень є надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності. За 2024 рік надійшло 2 млн 054,0 тис. грн, при плані 1 млн 925,4 тис. грн, що становить 106,7%.

Видаткова частина загального фонду районного бюджету Кременчуцького району за 2024 рік виконана до уточненого плану на 82,8%. (при плані – 4 млн 993,8 тис. грн, освоєно – 4 млн 135,6 тис. грн).

В ході виконання районного бюджету першочергова увага приділялась фінансуванню захищених статей бюджету, зокрема, на оплату праці з нарахуваннями спрямовано — 2 млн 143,7 тис. грн, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 173,8 тис. грн.

По спеціальному фонду видаткова частина районного бюджету Кременчуцького району за 2024 рік на соціальний захист та соціальне забезпечення освоєна на 7 млн 267,2 тис. грн, при плані 7 млн 530,0 тис. грн, що становить 96,5%.

Заборгованість по захищеним статтям за 2024 рік відсутня.

ІV. Організаційна інформація.

Звернення громадян та доступ до публічної інформації

Одним із основних завдань у роботі райдержадміністрації є створення належних умов в реалізації забезпечення права громадян на звернення до органів виконавчої влади.

Відповідно до затвердженого графіка, особистий прийом громадян здійснювався головою районної державної адміністрації (начальником районної військової адміністрації), його заступниками, керівником апарату щоденно, що дає можливість людям звертатися до керівництва району з метою вирішення проблемних питань у зручний для них день і час.

Отримано 504 звернення (2023 – 567), з них:

- письмові звернення – 297 (2023 рік – 247),

- через КБУ “Обласний контактний центр” – 179 (2023 рік – 262),

- під час особистих та виїзних прийомів у керівництва районної військової адміністрації – 28 (2023 рік – 58).

Усі звернення розглянуто у встановлений законодавством термін, питання, які порушені у зверненнях, вирішено або надано відповідні роз’яснення. Тематика звернень наступна:

-

соціальний захист

175

(34,7%)

-

забезпечення дотримання законності та

охорони правопорядку, запобігання дискримінації

107

(21,2%)

-

комунальне господарство, житлова політика

30

(5,9%)

аграрна політика і земельні відносини, екологія та природні ресурси

26

(5,1%)

-

обороноздатності, мобілізаційної роботи

-

23

(4,6%)

-

транспорті і звʼязок

12

(2,4%)

освіта, сімейної та гендерної політики, захисту прав дітей

11

(2,2%)

-

охорона здоров’я

9

(1,8%)

-

праця і заробітна плата

8

(1,6%)

Відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” за 2024 рік забезпечено розгляд 45 запитів на публічну інформацію до районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) (у 2023 році – 30), з них: 40 – надійшло від фізичних осіб, 1 — від юридичних, 4 – від представників ЗМІ.

Взаємодія з органами місцевого самоврядування

Районною державною адміністрацією налагоджена взаємодія з районною радою та територіальними громадами району. При потребі надається необхідна методична допомога з правових, організаційних, кадрових питань.

Відповідно до пункту 2 статті 11 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 березня 1999 року № 339, районна державна адміністрація контролює здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами сільських рад Кременчуцького району.

Згідно з затвердженим Планом проведення перевірок за здійсненням органами місцевого самоврядування Кременчуцького району делегованих повноважень органів виконавчої влади у 2024 році працівниками районної державної адміністрації проведено зазначені перевірки виконавчих комітетів у Глобинській міській, Омельницькій, Оболонській, Кам'янопотоківській, Піщанській, Пришибській сільських, Новогалещинській, Козельщинській, Семенівській, Градизькій селищних радах.

За результатами перевірок складено акти та надано ряд рекомендацій виконкомам щодо покращення роботи в тій чи іншій сфері.

Неодноразово керівництвом районної державної адміністрації проводилися виїзди в територіальні громади та робочі зустрічі з головами територіальних громад.

Районною державною адміністрацією забезпечено організацію участі голів районної ради, територіальних громад району в засіданнях Конгресу регіональних та місцевих влад при Президентові України, які проходили в режимі онлайн.

Місцеві територіальні громади активно долучалися та всебічно сприяли у питаннях допомоги Збройним Силам України.

Інформаційна діяльність

У 2024 році Кременчуцька районна державна адміністрація зосередила свою інформаційну діяльність на оперативному інформуванні населення, протидії дезінформації, підтримці морального духу громадян та залученні їх до вирішення спільних викликів.

Протягом 2024 року на офіційних платформах райдержадміністрації було розміщено понад 9 700 інформаційних повідомлень, що на 1 995 більше порівняно з 2023 роком.

Проводились інформаційні кампанії, спрямовані на висвітлення героїзму захисників України, популяризацію волонтерського руху та досягнень територіальних громад у різних сферах їх діяльності. Вживалися заходи щодо моніторингу та спростування фейкових повідомлень.

У 2024 році Кременчуцька райдержадміністрація ефективно використовувала доступні інформаційні ресурси для забезпечення прозорості своєї діяльності, підтримки населення та протидії дезінформації. Злагоджена робота інформаційних каналів сприяла зміцненню довіри громадян до органів влади та підвищенню їхньої обізнаності про події в районі.

Пріоритетними напрямками подальшої діяльності районної державної адміністрації залишаються:

- забезпечення оборони та безпеки, громадського порядку;

- соціальний захист і соціальне забезпечення вразливих верств населення;

- залучення державних та інших коштів, а також міжнародних грантів до реалізації інфраструктурних проєктів, зокрема, у сфері: ветеранської, молодіжної політики, реабілітації;

- проведення ремонтних робіт дорожньо-транспортної інфраструктури в територіальних громадах району;

- надання якісних освітніх послуг та патріотичне виховання;

- сприяння в організації заходів стосовно надання допомоги в сфері психічного (ментального) здоров’я;

- створення умов для запобігання виникненню і поширенню хвороб, популяризація здорового способу життя та профілактика протидії захворюванням;

- впровадження територіальними громадами району заходів щодо приведення об’єктів фізичного оточення до вимог безбар’єрного простору, створення безперешкодного середовища для всіх груп населення;

- забезпечення своєчасного надання усіх видів соціальної допомоги та компенсацій населенню району.

Водночас ми не припиняємо працювати над розвитком наших територіальних громад. Підтримуємо реалізацію проєктів у сферах освіти, медицини, інфраструктури та соціального захисту. Це — наш внесок у збереження та примноження потенціалу району, що буде важливим для відбудови країни після перемоги.

Дякую кожному, хто долучається до нашої спільної справи.

Начальник Кременчуцької

районної військової адміністрації

Олександр АЛЕНІН

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування