Сайт працює в тестовому режимі

30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми – страшний злочин, від якого щороку потерпають тисячі громадян.

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, що відзначається щорічно 30 липня, був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у резолюції A/RES/68/192 у 2013 році з метою "підвищувати обізнаність про становище жертв торгівлі людьми і заохочувати та захищати їхні права"

Повномасштабне вторгнення російських окупантів зробило українців ще більш уразливими до цього явища: виїзд за кордон, вимушене внутрішнє переселення, втрата житла та робочих місць.

Чоловіки й жінки, люди різного віку і з різним рівнем освіти, мешканці сіл і міст — єдиного портрета постраждалого від торгівлі людьми немає. Ним може стати будь-хто як в Україні, так і за кордоном.

Для злочинців — це величезні гроші, для людей — страждання, втрачене здоров’я і навіть життя…

Протягом 2023 року в області було встановлено 8 статусів особам, які постраждали від торгівлі людьми. За І півріччя 2024 року в області встановлено 5 статусів особам, які постраждали від торгівлі людьми. Це один військовий та один цивільний; одна цивільна жінка, яка знаходилась в полоні та зазнала трудової експлуатації; один цивільний чоловік, який зазнав трудової експлуатації та ще один – який трудової експлуатації на окупованій території України.

Відповідно до Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 № 660, всім постраждалим особам виплачена одноразова матеріальна допомога.

Протидія цьому злочину залишається одним із важливих напрямків роботи, який потребує оперативного реагування усіх суб’єктів взаємодії.

Полтавська область є учасником Програми з протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні «STOP Trafficking», яка реалізується ГС «Коаліція НУО з протидії торгівлі людьми» та координується є БО «Світло надії».

На постійній основі в області проводиться широка інформаційно-просвітницька кампанія стосовно заходів підвищення рівня обізнаності населення щодо протидії торгівлі людьми в умовах воєнного стану. Через доступні канали зв’язку (соціальні мережі, офіційні сайти та портали, медіа) розповсюджено інформаційні матеріали, соціальні промо-ролики, буклети з телефонами «гарячих ліній».

Кожна дія має значення - навіть найменший крок у напрямку боротьби з торгівлею людьми може зробити великий вплив.

Важливо пам'ятати, що жертви насильства потребують нашої підтримки та допомоги, тому маємо докласти всіх зусиль для того, щоб забезпечити їм захист.

☎️ Якщо ви стали свідком або потерпілим від подібних злочинів, не мовчіть — одразу звертайтеся за номерами:

1547 — Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми.

527 — Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми.

102 — Національна поліція України.

112 — Єдиний номер для повідомлень про надзвичайні ситуації.

Люди – не товар! Життя та свобода кожного – найвища цінність.

Новини
Один з найдавніших і наймасовіших видів спорту - легка атлетика. Це більше, ніж спорт. Це витривалість, сила і дух суперництва, який загартовує майбутніх чемпіонів.
14.05.2025 16:59
Один з найдавніших і наймасовіших видів спорту - легка атлетика. Це більше, ніж спорт. Це витривалість, сила і дух суперництва, який загартовує майбутніх чемпіонів.
До уваги дитячих будинків сімейного типу та прийомних родин, які планують перейти у статус ДБСТ і готові прийняти на виховання більше дітей!
14.05.2025 16:53
До уваги дитячих будинків сімейного типу та прийомних родин, які планують перейти у статус ДБСТ і готові прийняти на виховання більше дітей!
У травні з обласного бюджету спрямують понад 2 млн грн на матеріальну допомогу жителям Полтавщини
14.05.2025 16:52
У травні з обласного бюджету спрямують понад 2 млн грн на матеріальну допомогу жителям Полтавщини. Виплати отримають 520 людей. Відповідне рушення ухвалили на засіданні Комісії з розгляду питань…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування