Для пришвидшення приватизації Уряд запроваджує новий механізм координації, - Олександр Саєнко
На першому засіданні оновленої Робочої групи з приватизації під головуванням Міністра Кабінету Міністрів України, голови Офісу реформ КМУ Олександра Саєнка домовилися сформувати основні критерії відбору та оновити вже на наступне засідання перелік ключових підприємств для приватизації в 2018 році. Участь у розробці критеріїв та підготовці переліку візьмуть Міністерство економічного розвитку та торгівлі, Фонд державного майна за підтримки Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні (SAGSUR) та міжнародних експертів.
Учасники робочої групи наголосили, що потрібно якнайшвидше:
· прискорити передачу державних підприємств, що підлягають приватизації, до сфери управління Фонду державного майна, шляхом проведення регулярних робочих зустрічей на базі Секретаріату КМУ із залученням Міністерства юстиції України, Фонду державного майна та відповідних міністерств;
· підготувати необхідну нормативну базу для впровадження нового закону про приватизацію та розглянути її на спеціальному засіданні Уряду в квітні цього року.
«Маємо шанс розпочати ефективний та прозорий процес приватизації. Нам потрібні реальні результати. Новий закон дозволяє запровадити нові процедури, тепер постає питання імплементації. Завдання нашої групи – зрушити процес приватизації з місця», - підкреслив Олександр Саєнко.
Робочу групу оновлено з метою ефективної координації органів влади, підготовки рекомендацій і пропозицій до проектів рішень КМУ щодо приватизації та умов продажу об’єктів державної власності, які підлягають приватизації, залучення міжнародної фінансової та технічної допомоги для підготовки до приватизації та виставлення об’єктів на продаж; проведення аналізу основних проблем забезпечення прозорої та конкурентної приватизації.
Крім представників Секретаріату Кабміну, міністерств та Фонду державного майна, до складу робочої групи увійшли представники Офісу реформ КМУ, Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні (SAGSUR), Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародного валютного фонду, Міжнародної фінансової корпорації, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Представництва Європейського Союзу в Україні.
Детальніше про склад та завдання робочої групи
Україна та Хорватія посилюють соціальний діалог, - Прем'єр-міністр
Україна та Хорватія посилюють соціальний діалог, передусім у питаннях вирішення справ ветеранів, реабілітації біженців та відновлення територіальної цілісності. Про це йшлося під час зустрічі Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з Міністром праці та пенсійної системи Республіки Хорватія Марко Павічем.
«Ми зацікавлені у вивченні унікального досвіду Хорватії у мирній реінтеграції тимчасово окупованих територій. Одним з наших пріоритетів є розбудова інституційних та законодавчих рамок для управління допомогою вимушено переселеним особам», - сказав Прем’єр-міністр України.
Крім того, учасники зустрічі обговорили питання соціалізації ветеранів війни та створення необхідних умов для того, щоб вони ставали повноцінними учасниками ринку праці.
«Дякую, що можемо розвивати наші відносини у сфері праці та соціальної допомоги та у сфері зайнятості, щоб співпраця між нашими країнами розвивалася ще більш інтенсивно. Ми розуміємо, що зараз відбувається у вашій країні. І повністю підтримуємо вас у питаннях територіальної цілісності та нелегальної анексії Криму. Хочемо надати вам усю можливу підтримку», - наголосив Марко Павіч.
Під час візиту було підписано Меморандум про співпрацю між Міністерством соціальної політики України та Міністерством праці та пенсійної системи Хорватії.
Довідково
У червні 2017 року Україна і Хорватія підписали план взаємодії спільної робочої групи щодо співпраці в реінтеграції тимчасово окупованих територій. План взаємодії визначає пріоритетні завдання співпраці, серед яких - вивчення досвіду хорватської сторони з питань реінтеграції окупованих територій та повернення біженців, відновлення довіри населення та відбудови інфраструктури, залучення міжнародної допомоги, соціального забезпечення на реінтегрованих територіях.
Остап Семерак: Ми вдячні Уряду Франції за ґрунтовне дослідження можливостей зони відчуження
Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час офіційної презентації попереднього техніко-економічного обґрунтування щодо встановлення парку наземних сонячних панелей у Чорнобильській зоні відчуження подякував Уряду Франції за надану фінансову підтримку.
Він нагадав, що у грудні 2016 року Мінприроди та Державне агентство управління зоною відчуження (ДАЗВ) звернулися до бізнесу і запропонували подавати заявки на відведення земельних ділянок під розміщення об’єктів відновлювальної енергетики. За цей період надійшло понад 60 заявок (Данія, США, Китай, Німеччина, Франція, Білорусія та інші).
«Зважаючи на зацікавленість інвесторів, ми вирішили залучити до аналізу та розробки техніко-економічного обґрунтування проекту міжнародних експертів у сфері альтернативної енергетики. У червні 2017 року французький Уряд прийняв рішення підтримати фінансово реалізацію такого техніко-економічного обґрунтування для будівництва сонячного парку у зоні відчуження», - розповів Остап Семерак.
Цей проект отримав підтримку на найвищому державному рівні. У червні 2017 року під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком Президент Французької Республіки Еммануель Макрон висловив зацікавленість Франції взяти участь у вказаному проекті.
«Хочу подякувати Уряду Франції та французьким колегам за професійний та відповідальний підхід до розробки техніко-економічного обґрунтування. Це гарний приклад успішної міжнародної співпраці. Підкреслю, що дослідження робила компанія, яка має авторитет у світі. Це важливий крок до досягнення стратегічної успішної мети – перетворення зони відчуження на територію змін та інновацій», - резюмував Остап Семерак.
Нагадаємо, у понеділок, 19 березня, у Києві відбулася презентація попереднього техніко-економічного обґрунтування встановлення парку наземних сонячних панелей у Чорнобильській зоні відчуження, які були зроблені світовим лідером у галузі відновлювальної енергетики компанією Tractebel Engineering за кошти французького Уряду. Прогнозована потужність станції складатиме 1,2 ГВт.
У дослідженні враховано особливості території, рівень радіоактивного забруднення території, на якій заплановано розміщення об'єктів сонячної енергетики, правила радіаційної безпеки під час проведення робіт, а також ряд інших важливих показників.
Глава Уряду: Необхідно перевірити випадки обшуків бізнесу щодо фактів тиску правоохоронців
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністерству юстиції, Офісу бізнес-омбудсмена, Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest проаналізувати випадки проведення обшуків на підприємствах, які відбулися минулого тижня, і підготувати засідання спеціальної комісії, утвореної в рамках моніторингу виконання закону про захист бізнесу "маски-шоу-стоп".
«Минулого тижня відбулася низка обшуків у представників українського бізнесу. Я хочу сказати, що буду захищати легальний, офіційний бізнес. Нам потрібно розібратися, що відбувається», - наголосив глава Уряду.
Він сказав, що треба зробити висновки по кожному випадку. "Найближчими тижнями проведемо засідання з метою перевірки, чи використовувався тиск», - заявив Володимир Гройсман.
Довідково
16 березня представники Генеральної прокуратури провели близько 15 обшуків складських та офісних приміщень ТОВ "Нова пошта" у Києві, Полтаві, Харкові, Одесі, Львові та Дніпрі. Крім того, обшуки провели у низці компаній IT-сфери.
Наприкінці минулого року конституційною більшістю був ухвалений урядовий законопроект про протидію тиску на бізнес, розроблений спільно Міністерством юстиції, Міністерством внутрішніх справ, Секретаріатом Кабінету Міністрів, Офісом бізнес-омбудсмена та іншими відомствами.
Ключові новації документа – неприпустимість та недійсність доказів, отриманих під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації. Так само недопустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника.
У березні 2018 року була створена спеціальна комісія з питань виконання вимог цього закону. До складу комісії увійшли представники передусім ділових кіл.
Уряд виділив 400 млн грн на компенсації за «теплими кредитами», з яких 190 млн грн – саме для ОСББ
Про особливості програми «теплих кредитів», її фінансування та нововведення розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук слухачам радіо «Новое время».
На відшкодування населенню та ОСББ за «теплими кредитами» у 2018 р. виділено 400 млн грн, зокрема:
7,7 млн грн – на заміну газових котлів на твердопаливні;
202 млн грн – на утеплення приватного житла;
190 млн грн – для ОСББ на впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках.
Через кілька тижнів Ощадбанк, Укргазбанк, Приватбанк та Укрексімбанк розпочнуть видачу «теплих кредитів».
«Закликаю мешканців приватних будинків та ОСББ проаналізувати необхідність впровадження того чи іншого енергоефективного заходу та готуватися до подачі заявки на отримання «теплого кредиту», - звернувся до слухачів С.Савчук.
Звичайно, серед низки енергоощадних заходів найбільшу економію енергоспоживання надасть комплексне утеплення будинку. Це унікальна можливість вдвічі та більше зменшити платіжки за тепло. Крім цього, як показує досвід деяких ОСББ, ціни на квартири у повністю утепленому будинку зростають на 30-40%.
Серед нововведень програми – надання відшкодування за кредитами, залученими ОСББ для встановлення електричного опалення, де це передбачено схемами теплопостачання населеного пункту.
Загалом, цьогоріч ще понад 180 тис. родин зможуть скористатися програмою, отримати відшкодування та у рази зменшити свої витрати на комунальні платежі.
Держенергоефективності спостерігатиме за тенденцією розвитку програми наступного року, оперативно реагуватиме на попит населення та ОСББ на «теплі кредити» і звертатиметься до Мінфіну щодо збільшення фінансування програми.
Мінагрополітики інформує аграріїв про державні програми підтримки
Мінагрополітики продовжує серію анімаційних відеороликів, які інформують аграріїв про державні програми підтримки та запрошують ними скористатися.
Що потрібно зробити для того, щоб стати учасником урядової програми підтримки утримання молодняку ВРХ: http://minagro.gov.ua/node/25480
Дотація буде надаватися фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, що народився в господарствах фізичних осіб у поточному році. Зокрема, програмою держпідтримки передбачено компенсацію у 2500 грн громадянам за утримання молодняку ВРХ до 13 місяців.
У бюджеті-2018 на підтримку розвитку тваринництва виділено 4 млрд гривень.