Сайт працює в тестовому режимі

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ГОСТРОМУ МОЗКОВОМУ ІНСУЛЬТІ: ЩО ВАЖЛИВО РОБИТИ І ВІД ЧОГО СЛІД УТРИМАТИСЯ

Домедична допомога при гострому мозковому інсульті: що важливо робити і від чого слід утриматися

Своєчасна допомога хворому з інсультом у перші години має принципове значення і значно підвищує шанси на успішне лікування та одужання.Інсульт — це небезпечне порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладного лікування, тому при перших ознаках інсульту необхідно викликати швидку (103) або – за крайньої необхідності – самостійно доставити пацієнта у лікарню.

Знання базових правил першої домедичної допомоги теж може відіграти важливу роль у збереженні життя та здоров’я постраждалого.

Після виклику “швидкої” варто:

  • заспокоїти постраждалого і пояснити, що допомога буде надана

  • дотримуватись вказівок диспетчера швидкої допомоги

  • надати постраждалому максимально зручного для нього положення (рекомендовано – підвищене положення голови 15-30 градусів)

  • забезпечити постійний нагляд до приїзду бригади екстреної медичної допомоги

  • при погіршенні стану постраждалого повторно здійснити виклик екстреної медичної допомоги

  • за можливості, зібрати у постраждалого максимально можливу кількість інформації (наприклад, стосовно точного часу погіршення стану, можливих обставин, які з цим пов’язані, наявних захворювань). Всю отриману інформацію передати працівникам бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або диспетчеру прийому виклику.

При цьому необхідно пам’ятати, що:

  • постраждалому не можна давати їсти та пити

  • якщо у нього до приїзду “швидкої” зникли наявні ознаки інсульту, – жодним чином не відміняти виклик.

Нагадуємо, що лікування інсульту є безоплатним для пацієнта. При цьому критично важливо доставити його в лікарню, яка має обладнання та спеціалістів, що можуть діагностувати тип інсульту в перші кілька годин пiсля появи симптомів.

Національна служба здоров’я (НСЗУ) оплачує лікарням надані медичні послуги і контрактує лише ті заклади, які гарантують цілодобову роботу фахівців необхідної кваліфікації та наявність спеціального обладнання для діагностики лікування інсультів (наприклад, КТ або МРТ, які дозволяють точно встановити діагноз).

Новини
23 травня у бібліотеці імені Олеся Гончара в межах проєкту АrtХаб «Мріємо і діємо» відбулося арттерапевтичне заняття «Квітковий настрій».
23.05.2025 15:26
Із метою підтримки та розвитку молоді з інвалідністю на захід були запрошені учасники ГО «Рівновага-Плюс». Говорили про…
На Полтавщині провели ювілейний УРБАН#БІЗНЕС#ФЕСТ. Зустріч організували у межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу».
23.05.2025 15:25
Форум зібрав представників органів місцевого самоврядування та підприємців не лише з Полтавщини, а й інших куточків…
У межах Місяця обізнаності про ментальне здоров’я, який цього року в Україні проходить під закликом віднайти свої сенси, які у часи випробувань працюють як внутрішні опори: «Ти як? Сенси поряд», Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка провів VII Міжнародну науково-практичну конференцію «Психологічні координати розвитку особистості: реалії і перспективи». Захід, що відбувся 21-22 травня, став важливою платформою для обговорення основних аспектів психологічного благополуччя в
23.05.2025 15:24
Конференцію урочисто відкрила ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Марина…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування