В умовах війни в Україні кіберзлочинці продовжують вигадувати нові способи обману, користуючись довірою громадян. Віднедавна зловмисники маскують фішингові посилання під офіційні звернення - “фальшиві петиції”, зокрема щодо присвоєння звання Героя України загиблим воїнам.
Замість переходу на офіційний сайт електронних петицій, користувачів перенаправляють на підроблені, візуально схожі на офіційні, ресурси, що можуть викрадати персональні дані або навіть фінансову інформацію. Тож вважаючи, що підтримуєте важливу ініціативу, фактично стаєте мішенню для зловмисників.
Щоб уникнути неприємностей, пам′ятайте кілька простих правил кібербезпеки:
Перевіряйте доменне ім’я сайту. Офіційна сторінка електронних петицій України знаходиться за адресою https://petition.president.gov.ua/. Будь-які інші сайти можуть бути підробленими.
Не переходьте за посиланнями у підозрілих повідомленнях. Шахраї часто надсилають фішингові посилання через WhatsApp, Telegram, SMS чи електронну пошту.
Ніколи не вводьте код з SMS на сторонніх сайтах. Це може призвести до втрати доступу до вашого банківського рахунку чи акаунту у соцмережах.
Ставтеся критично до будь-яких закликів перейти за посиланням або відсканувати QR-код. Переконайтеся, що джерело є надійним.
Увімкніть двофакторну автентифікацію. Це додатковий рівень захисту, який ускладнить доступ шахраям до вашого акаунту.
Дотримуючись простих правил безпеки, ви зможете захистити себе та свої дані від кіберзлочинців.