Сайт працює в тестовому режимі

Лікувальний масаж спеціалісти призначають у лікарняний і післялікарняний періоди реабілітації (ручний та апаратний масаж).

Використовують сегментарно-рефлекторний, класичний.

Масаж, що застосовують для лікування різних захворювань і ушкоджень, є лікувальним. Це ефективний засіб функціональної терапії і тому використовується на всіх етапах медичної реабілітації хворих. Масаж призначають пацієнтам у комплексному відновному лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинної, дихальної і нервової систем, внутрішніх органів, шкіри. Його застосовують після травм в ортопедії, у хірургії, а також з метою профілактики.

Лікувального ефекту масажу досягають дозованими механічними діями на тіло хворого тими самими прийомами, що застосовують в інших видах масажу:

гігієнічному; косметичному; спортивному.

Дозовані механічні подразнення тіла людини,виконувані руками масажиста чи спеціальними апаратами, викликають місцеві і загальні нейрогуморальні зрушення в організмі, що зумовлено рефлекторними реакціями і виділенням біологічно активних речовин. У надзвичайно складному процесі дії масажу на організм людини виділяють: нервово-рефлекторний; гуморальний; механічний механізми.

Цікаві факти про масаж

Перші згадки про таку процедуру в Китаї описані за 3000 років до Різдва Христового, в Індії за 700. Римляни застосовували масаж після боїв з метою зменшення крововиливів та набряків.

Масаж голови знімає напругу, зменшує головний біль, стимулює ріст волосся.

Масаж стопи – анатомічна карта всього тіла, адже на них розміщені рефлекторні точки пов’язані з усіма органами та системами. Саме тому, діючи на них, ми можемо впливати на функціонування організму в цілому.

Масаж обличчя надає силу всьому організму. На нашому обличчі розміщені безліч активних точок, що посилають сигнали в інші частини тіла. Тому такий вид масажу має не лише локальну, а й загальну дію.

Масаж, все частіше, застосовують з лікувальною метою, адже, він здатний покращити дихання, зменшити головний та м’язовий біль, зняти напругу та відчуття стресу.

Якщо легко помасажувати кисть руки, у людини сповільниться серцевий ритм і знизиться кров’яний тиск.

Одна година масажу, за потужністю відновного впливу на організм, може прирівнюватись до 7-8 годин сну.

Дитячий масаж з перших місяців життя здатен значно прискорити психічний і фізичний розвиток дитини.

Наталія Німчин, лікар фізичної реабілітаційної медицини

КП «4-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради ім. Л. Куроєдова»

Новини
Керівництво Полтавської облвійськадміністрації продовжує проводити зустрічі
01.05.2025 11:04
із представниками органів місцевого самоврядування, аби чути проблематику регіону із перших вуст. У фокусі – забезпечення ефективної життєдіяльності громад та розвиток інфраструктури. …
Бронюйте працівників швидко й просто в Дії👌🏻Розповідаємо про важливі оновлення
01.05.2025 10:43
Бронюйте працівників швидко й просто в ДіїРозповідаємо про важливі оновлення Останнім часом у послузі бронювання сталося кілька важливих змін. Тож якщо плануєте бронювати своїх працівників —…
Триває залучення дівчат до вступу до ліцеїв Полтавщини з посиленою військово-фізичною підготовкою.
01.05.2025 10:15
Організатор – громадська організація “Інша Жінка” спільно з Кременчуцьким та Полтавським ліцеями, Департаментом освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, Полтавською обласною військовою…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування