Сайт працює в тестовому режимі

Ліцензування перевізників: відтепер усі дані відкриті для громадськості

Ліцензування перевізників: відтепер усі дані відкриті для громадськості

Доступ до цих даних дозволяє глибше аналізувати ситуацію з виданими та анульованими ліцензіями, знижувати частку недобросовісних перевізників на ринку.

За ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та у співпраці з Державною службою України з безпеки на транспорті 12 серпня на Єдиному державному порталі відкритих даних data.gov.ua з’явились дані Ліцензійного реєстру перевізників. Це перший набір даних з відкритим API, розпорядником яких є Укртрансбезпека.

Реєстр містить список підприємств із чинними ліцензіями на перевезення пасажирів, небезпечних вантажів чи відходів, а також міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.

Дані доступні за період з 2010 року. За цей час було видано 57 067 ліцензій. Найбільше ліцензій видано на вантажні перевезення автомобілями – 31 646, перевезення пасажирів автобусами – понад 12 276, та таксі – 9 541.

Ліцензії на внутрішні перевезення небезпечних вантажів і відходів мають 6 496 компаній, а на міжнародні – 3 864. Переглянути інформацію можна за посиланням: https://bit.ly/3SKFDrW

Набір даних містить низку інформації, зокрема назву та код ЄДРПОУ перевізника, рік, за який видано дозвіл, дату та час видавання дозволу, його реквізити.

Зокрема, доступ до цих даних дозволяє глибше аналізувати ситуацію з виданими та анульованими ліцензіями, знижувати частку недобросовісних перевізників на ринку.

Для бізнесу ці дані дозволять більш ефективно планувати свою діяльність і виявляти нові ринкові можливості. Також, за допомогою цих даних є можливість знаходити ліцензованих перевізників у певному регіоні, перевіряти, хто має чинні ліцензії, стежити за новими ліцензіями та анулюванням старих, аналізувати ринок перевезень і його тенденції.

Онлайн платформи можуть використовувати ці дані для створення сервісів з пошуку виконавців, перевірки ліцензій і легальності транспорту, поєднуючи їх з іншими реєстрами, як-от реєстром міжнародних маршрутів.

Цей крок сприяє підвищенню прозорості та доступності інформації для громадськості, забезпечуючи вільний доступ до важливих даних, що стосуються ліцензійної діяльності в Україні. Опубліковані дані не містять інформації, що може загрожувати національній безпеці України.

Довідково: ініціативу реалізує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Укртрансбезпекою за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.

Новини
Уламки дронів і ракет — не просто метал. Це небезпечні залишки війни, які можуть становити загрозу життю.
02.05.2025 15:27
Якщо ви бачите підозрілий предмет: Не торкайтеся! Не намагайтеся зрушити або зберегти його! Негайно повідомте Службу порятунку за номером 101! Війна навчила нас бути уважними до кожної…
Науковиці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Біорізноманіття: теорія, практика та методичні аспекти вивчення у закладах освіти»
02.05.2025 14:52
Науковиці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олена Шиян та Наталія Кузьменко взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Біорізноманіття: теорія,…
«Діалог влади та бізнесу»: як підприємцям долучитися до програм «Національний кешбек» та «Зроблено в Україні»
02.05.2025 14:43
В онлайн-форматі відбулося 19 засідання регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Цього разу увагу приділили державним програмам та інструментам, якими можуть скористатися підприємці. …
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування