Сайт працює в тестовому режимі

Механізм проведення оцінки впливу на довкілля й участь у ньому громадськості обговорили на конференції в ОД

Механізм проведення оцінки впливу на довкілля й участь у ньому громадськості обговорили на конференції в ОД

Представники Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації провели онлайн-конференцію для органів місцевого самоврядування щодо застосування Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, який взяв участь у заході, зазначив, що питання актуальне. Механізм проведення оцінки впливу на довкілля дозволяє державі здійснювати контроль у сфері екологічної безпеки, а громадськості – впливати на рішення, які приймає держава, на проєкти, які можуть негативно позначитися на екологічному стані певного регіону.

«Процедура відбувається прозоро. Документи, що її стосуються, розміщуються онлайн. Зацікавлені громадяни, громадські організації можуть із ними ознайомитися й висловити своє обґрунтоване бачення», – сказав Євген Греков.

Т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Андрій Вергелес пояснив, що конференцію організували, щоб допомогти фахівцям, які працюють у громадах, детально розібратися з відповідною процедурою, роз’яснити питання, які їх цікавлять.

«Процедуру ОВД по об’єктах, які її потребують, проводить відділ раціонального використання, охорони природних ресурсів та оцінки впливу на довкілля Департаменту. За період здійснення цієї роботи Департаментом розглянуто 251 повідомлення про плановану діяльність, проведено 64 громадські слухання, видано 78 висновків з ОВД і 2 відмови».

Фахівці Департаменту Ольга Петренко і Надія Перлова роз’яснили учасникам заходу аспекти застосування закону «Про оцінку впливу на довкілля», механізм проведення громадських обговорень, деталізували етапи і терміни процедури ОВД.

Надія Перлова поінформувала, що близько третини від загальної кількості проведених процедур пов’язані з промисловою розробкою родовищ з видобутку вуглеводнів, 21% – розробкою родовищ питного водопостачання, 13% – зберіганням продуктів переробки викопного палива, 9% – зрошенням, 6% – розчисткою річок, 4% – розробкою родовищ корисних копалин.

«Різноманітність планованої діяльності свідчить і про інвестиційну привабливість регіону, й про можливе значне навантаження на довкілля. Тому участь громадськості у процедурі ОВД – дієвий механізм змушувати суб’єкти господарювання вести соціально відповідальний бізнес і впроваджувати технології, дружні до довкілля», – зазначила Надія Перлова.

Новини
Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей
17.07.2025 10:00
Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність…
Під час війни навіть звичні для відпочинку місця можуть приховувати смертельну загрозу
16.07.2025 16:29
Річки, озера, береги – ці зони нерідко використовуються ворогом для мінування або стають місцями скидання вибухонебезпечних предметів. …
За пів року на Полтавщині 174 захисники і захисниці скористалися безкоштовними стоматологічними послугами
16.07.2025 16:28
Захисники та захисниці можуть отримати безкоштовні стоматологічні послуги. 31 медзаклад Полтавщини має відповідні укладені договори з НСЗУ. За цим показником…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування