На Полтавщині будують 20 сучасних сільських амбулаторій
В рамках програми Президента України Петра Порошенка «Доступна медицина» в Полтавській області планують побудувати 27 амбулаторій. Типові проекти для них розробив Мінрегіон. Це заклади моно- та групової терапії. По 20 з них вже ведуться роботи
За ініціативою голови Полтавської ОДА Валерія Головка наша область однією з перших долучилася до програми Президента «Доступна медицина». Він наголошує на необхідності надання якісних послуг пацієнтам навіть у віддалених селах:
— Ми пішли шляхом створення зручних та надійних закладів охорони здоров’я. Там, де будуть нові амбулаторії, пацієнти за будь-яких погодних умов та незалежно від місця знаходження, зможуть швидко отримати допомогу. Такий результат став можливим завдяки командній роботі на всіх рівнях.
Наразі будівельні роботи проводять у 20 населених пунктах:
-
Лютеньки (Гадяцький район)
-
Дмитрівка (Горішньоплавнівська міська рада)
-
Світлогірське (Кобеляцький район)
-
Шенгури (Кобеляцький район)
-
Вирішальне (Лохвицький район)
-
Новооржицьке (Оржицький район)
-
Покровське (Решетилівський район)
-
Шевченково (Решетилівський район)
-
Засулля (Засульська ОТГ)
-
Малоперещепинське (Малоперещепинська ОТГ)
-
Петрівсько-Роминське (Петрівсько-Роминська ОТГ)
-
Кривуші (Піщанська ОТГ)
-
Скороходівське (Скороходівська ОТГ)
-
Михайлики (Шишацька ОТГ)
-
Балясне (Диканський район)
-
Березова Рудка (Пирятинський район)
-
Велика Круча (Пирятинський район)
-
Божківське (Полтавський район)
-
Великі Будища (Гадяцький район)
-
Михайлівка (Михайлівська ОТГ)
У більшості амбулаторій вже монтують стіни, решта на різних етапах будівництва.
Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофій Голбан зазначив, що в області будують багато медичних об’єктів:
—Здоров’я громадян це першочерговий пріоритет і я радий, що і протягом 2018-го, і вже в новому році ми багато працюємо над медичними об’єктами. Цього року ми маємо також закінчити масштабний і дуже важливий проект — будівництво кардіоцентру у Полтаві.
До кінця місяця Департамент планує розпочати будівництво у 7 населених пунктах:
- Почаївка (Гребіньквський район)
- Петрівка (Чутівський район)
- Пироги (Глобинська ОТГ)
- Галущина Гребля (Драбинівська ОТГ)
- Оболонь (Оболонська ОТГ)
- Веселий Поділ (Семенівська ОТГ)
- Розсошенці (Щербанівська ОТГ)
Керівники на місцях переконані, що сучасні амбулаторії — це нові перспективи для їх сіл. А реформа допоможе докорінно змінити якість сільської медицини.
—Чекаємо, що до нас поїдуть молоді спеціалісти. Зараз до нас приїздить лікар з іншого села, хочемо свого тут. Готові купити житло, лише б гарним спеціалістом був. Полтавська ОДА вже надала нам машину, навіть водія маємо. Тепер чекаємо закінчення робіт — прокладемо до амбулаторії нову дорогу, — поділилася голова Великобудищанської сільської ради, Гадяцького району Тетяна Іщенко.
Роботи в усіх населених пунктах тривають, навіть не зважаючи на погодні умови.
— Погодні умови непрості, сніг, відстали від графіків. Але підрядники кажуть, що робота встала з «мертвого» місця. Минулого місяця нам вже виділили машину. Я думаю, це добрий знак. Початок покладений, — наголосив заступник голови Скороходівської ОТГ Євгеній Литвинов.
За відсутності кризових погодних умов та вчасного фінансування амбулаторії планують здати в експлуатацію вже влітку цього року.
Нагадаємо, що програму «Доступна медицина» ініціював Президент Петро Порошенко. В рамках неї в Україні побудують 505 амбулаторій.
Прес-служба Полтавської ОДА