Сайт працює в тестовому режимі

На Полтавщині почастішали випадки ураження електричним струмом на залізниці

На Полтавщині почастішали випадки ураження електричним струмом на залізниці

15.07.2024 о 16.40 на залізничній станції «Селещина» Машівської СГ Полтавського району місцевий громадянин 1984 року народження самовільно вибрався на електроопору над колією №4 та, від отриманого удару струмом, помер.

Також 30.07.2024 о 14.35 в Крюківському районі м.Кременчук на підстанції залізнодорожньої колії було виявлено тіло громадянина 1994 року народження, мешканця м. Кременчук, якого смертельно вразило електричним струмом.

Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської обласної адміністрації нагадує про правила електробезпеки як вдома так і на вулиці, а також закликає громадян подбати про свою безпеку і дотримуватися цих простих правил!

У помешканні забороняється:

- залишати ввімкнені електроприлади без нагляду;

- користуватися зіпсованими розетками, вилками, проводами з пошкодженою ізоляцією;

- дозволяти дітям бавитися електроприладами, вставляти в розетку сторонні предмети;

- допускати потрапляння воли чи вологи в електроприлади;

- виймати штепсельну вилку з розетки за провід;

- гасити водою розетку, електричний дріт, електроприлади, які зайнялися.

На вулиці забороняється:

- підніматися на опори повітряних ліній електропередач, накидати на електричні проводи різноманітні предмети;

- проникати у трансформаторні підстанції, втручатись у їхню роботу;

- проводити земляні роботи, розводити багаття, рибалити в охоронній зоні ліній електропередач;

- підходити до обірваного дроту повітряної лінії, який лежить на землі чи звисає з опори, ближче ніж на 8 м;

- підніматися на дах поїзда, локомотива чи конструкції залізничних мостів, адже напруга залізничних контактних мереж становить близько 30 тисяч вольт.

Звільнення потерпілого від дії електричного струму

Якщо людина потрапила під напругу, необхідно негайно вимкнути електроприлад або загальний вимикач електрики у приміщенні (на щитку).

Якщо струм відключити неможливо, потерпілого слід відтягнути від джерела електричної енергії, використовуючи сухі дерев’яні, гумові або інші струмонепровідні предмети. Потерпілого також можна відтягнути за одяг, уникаючи дотику до відкритих частин його тіла. Діяти необхідно однією рукою, замотаною в тканину, другу тримати за спиною.

Новини
Із 10 по 17 травня 2025 року у м. Єлгава (Латвійська Республіка) триває ХIХ Міжнародний фестиваль пісочної скульптури «SUMMER SIGNS», організований Єлгавською міською радою та Єлгавською комунальною установою «Культура».
14.05.2025 11:26
Із 10 по 17 травня 2025 року у м. Єлгава (Латвійська Республіка) триває ХIХ Міжнародний фестиваль пісочної скульптури «SUMMER SIGNS», організований Єлгавською міською радою та Єлгавською комунальною…
Відділ з питань ветеранської політики Кременчуцької районної військової адміністрації надає індивідуальні консультації ветеранам та членам їхніх сімей щодо першочергових кроків з працевлаштування після повернення до цивільного життя. 093 948 90 60 — наші фахівці на зв’язку. Запрошуємо скористатися цією можливістю.
14.05.2025 11:06
Відділ з питань ветеранської політики Кременчуцької районної військової адміністрації надає індивідуальні консультації ветеранам та членам їхніх сімей щодо першочергових кроків з працевлаштування…
Ви запитуєте — ми відповідаємо
14.05.2025 10:53
Ви запитуєте — ми відповідаємо
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування