Сайт працює в тестовому режимі

На Полтавщині показник захворюваності на ГРВІ є нижчим за епідпороговий на понад 30 відсотків

На Полтавщині показник захворюваності на ГРВІ є нижчим за епідпороговий на понад 30 відсотків

Про епідситуацію щодо захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції й додаткові заходи боротьби з ними в області поінформував під час апаратної наради директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак.


– У 2017 році на Полтавщині перехворіли на грип 232 тисячі осіб. За дев’ять місяців поточного року – майже 148 тисяч осіб. Показник порівняно з аналогічним періодом минулого року нижчий на 5 відсотків й менший середнього багаторічного також на 5 відсотків. За останній тиждень у регіоні на ГРВІ захворіли 5136 осіб. Більше половини хворих – діти. Показник нижчий за епідпороговий на 33,8 відсотка. Найвищі показники захворюваності – в Горішніх Плавнях, Полтавському й Хорольському районах, – поінформував Віктор Лисак. – Рівень госпіталізації не відрізняється від минулорічних – 3-4 відсотки. Летальних випадків не зареєстровано.
За словами Віктора Лисака, очікують, що в регіоні циркулюватимуть віруси грипу А й В.
– В області створений оперативний штаб. Перевіряється готовність мережі. Виїжджаємо на місця й дивимося, що необхідно зробити. Переглянули маршрути, логістику доставки пацієнтів, обговорили питання залучення додаткового транспорту й персоналу. В жовтні провели моніторинг готовності мережі. Звертаюся до керівників райдержадміністрацій, міських голів, очільників ОТГ, керівників закладів охорони здоров’я: нам потрібно ще раз переглянути рівень підготовки й забезпечити готовність надання кваліфікованої допомоги при невідкладних станах, а також запас відповідних противірусних препаратів. Останні є в мережі, – додав Віктор Лисак.
За його словами, у мережі комунальних і комерційних структур протигрипозної вакцини вдосталь. Її вартість – 300-318 гривень.
– Щеплення є необов’язковим, але для підвищених груп ризику воно необхідне. На Полтавщині щеплено 3362 людини. Це переважно працівники освітніх і медичних установ, – поінформував Віктор Лисак. – Роботодавці мають убезпечити своїх працівників від захворювання й створити умови, які упередять ризики розповсюдження інфекції. На низькому рівні імунізація населення у Миргороді, Миргородському, Великобагачанському, Зіньківському, Козельщинському, Лохвицькому, Новосанжарському, Решетилівському, Чорнухинському, Шишацькому районах. Там щеплено від 10 до 50 осіб.
Віктор Лисак наголосив на необхідності дотримання температурного режиму, зокрема у школах і дошкільних закладах, санітарно-гігієнічних норм, потребі провітрювання приміщень, вакцинації населення й веденні активного способу життя.
– Нині важливим питанням є імунізація населення. В області вакцини проти грипу вдосталь. Необхідно забезпечити вакцинуванням працівників медичної сфери. Спільно з органами місцевого самоврядування вирішуємо це питання, зокрема щодо залучення коштів для закупівлі вакцини для медпрацівників, – розповів перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації

Новини
Звернення Президента з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років
08.05.2025 09:31
Звернення Президента з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років
8 травня – Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
08.05.2025 08:42
8 травня – Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
Кременчуцький район сьогодні став платформою для впровадження передових аграрних практик.
07.05.2025 19:04
Начальник Кременчуцької РВА Олександр Аленін взяв участь у міжнародному заході День карбонового поля, що відбувся на території району та об’єднав фахівців аграрної галузі навколо теми сталого…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування