Сайт працює в тестовому режимі

Полтавщина долучилася до Дня спільнодії «Майстерка ментального здоров’я»

Полтавщина долучилася до Дня спільнодії «Майстерка ментального здоров’я»

У Полтаві провели просвітницький івент для дітей і батьків «Майстерка ментального здоров’я». Захід відбувся в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської.

«Мета заходу – нагадати, що турбуватися про ментальне здоров’я важливо, так як і про фізичне. І сьогодні ми нагадуємо про це нашим дітям напередодні нового навчального року. За даними Міністерства освіти і науки, близько одного мільйона дітей в Україні навчаються онлайн. І це виклики як для батьків, вчителів, так і для дітей. Адже в умовах онлайн-навчання важко соціалізуватися, – зауважила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко. – Ми живемо за таких умов, коли маємо бути сильними та стійкими. Важливо навчити цьому своїх дітей. Саме такі заходи проводимо, щоб надати дітям прості та дієві інструменти турботи про ментальне здоров’я».

До заходу долучилися діти та їхні батьки, діти із родин ВПО, діти-сироти, вихованці прийомних сімей, ДБСТ, діти ветеранів і полеглих захисників.

У парку «Перемога» вони гралися, займалися арттерапією, виконували різні техніки самодопомоги. Батьки могли проконсультуватися в шкільних психологів.

«Сьогодні на заході психологи шкіл і дитячих садків показують дітям дієві вправи, як підтримати себе, бути на позитивній ноті та як мотивувати себе до навчання», – розповіла методист обласного навчально-методичного кабінету психологічної служби ПАНО ім. М.В. Остроградського Тетяна Хорошева.

Для відвідувачів працювало близько 20 різних локацій: арттерапія, виконання вправ із техніки самодопомоги, малювання, ліпка. Працював «Пункт психологічних практик» Управління ДСНС і поліції. Там діти могли посидіти в пожежній машині, загасити умовний вогонь та помалювати.

«За столиком діти малюють «свій настрій». Кожен обирає ту картинку, яка йому до вподоби. Це сонечко, дощ, пожежний автомобіль, – розповіла начальник Центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України, психолог Юлія Фалєєва. – Батькам надаємо поради про те, як спілкуватися з дітьми в межах невизначеності, стресових ситуацій, умовах війни».

На заході всім роздавали повітряні кульки з QR-код, за яким можна перейти на сайт «Ти як?» та знайти «Аптечку психологічної допомоги», тематичні буклети й листівки.

Захід провели за підтримки Полтавської ОВА у співпраці з обласним Департаментом освіти і науки та міським управлінням освіти.

#тияк

Новини
Т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут: «Національний проєкт «Пліч-о-пліч:
30.04.2025 15:13
згуртовані громади» об'єднує людей задля взаємодопомоги у складні воєнні часи. На Полтавщині до нього долучилися 13 громад. Пілотними стали Полтавська, Пирятинська та Горішньоплавнівська ТГ, згодом…
Відеоролик «Народжуваність» відображає ціль Демографічної стратегії України до 2040 року:
30.04.2025 14:49
зміна ставлення до народження та виховання дітей з метою підвищення рівня народжуваності та виховання дітей у сімʼях. У ньому розповідається про молоду пару, що у воєнний час наважується стати…
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало інформаційний відеоролик,
30.04.2025 14:28
присвячений ключовим корупційним ризикам у сфері лісового господарства, виявленим під час комплексного дослідження НАЗК. Дослідження «Корупційні ризики у лісовому господарстві» стало результатом…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування