Сайт працює в тестовому режимі

Полтавщина є активним учасником імплементації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»

Полтавщина є активним учасником імплементації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»

У Полтавській облвійськадміністрації відбулася робоча зустріч з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики Катериною Левченко та директоркою зі стратегічного розвитку Українського Жіночого Фонду Наталею Карбовською. Говорили про координацію діяльності в сфері реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року.

Полтавщина є активним учасником імплементації Резолюції та Національного плану дій з її виконання.

«У нас діє профільна Міжвідомча координаційна рада при ОВА, Саб-кластер з питань гендерно зумовленого насильства (GBV-кластер), який координує Фонд ООН у галузі народонаселення. Цього року створили «Коаліцію 1325 Полтавщина», яка об’єднала 40 учасників з єдиною метою – посилення ролі жінок сфері безпеки й відбудови та локалізації Національного Плану дій 1325», – наголосив заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко.

На Полтавщині визначено ключові напрями, які відповідно до чинної нормативної бази, дозволять реалізовувати низку завдань щодо подолання гендерних розривів.

«Для максимального охоплення населення соціальними послугами, які зокрема передбачають надання психосоціальної підтримки особам постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства, а також послуг екстреного (кризового) втручання, на рівні територіальних громад функціонує 40 центрів надання соціальних послуг та 11 центрів соціальних служб, 5 служб первинного соціально-психологічного консультування, 6 денних центрів соціально-психологічної допомоги, 49 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, притулки», – повідомила директор Департаменту соціального захисту населення ПОВА Людмила Корнієнко.

Уповноважена з питань гендерної політики відзначила, що на Полтавщині на різних рівнях діє цілісна політика імплементації резолюції Ради Безпеки ООН.

«Приємно приїжджати в регіон, де забезпечено координацію та взаємодію суб’єктів, залучених до виконання Плану дій. Плануємо вже у вересні розпочати перші тренінги, залучати представників Полтавщини до обміну досвідом з іншими регіонами, надавати методологічну та ресурсну підтримку», – зазначила Катерина Левченко.

Також під час зустрічі обговорили необхідність внесення змін до законодавчої бази щодо повноважень у цій сфері органів місцевого самоврядування.

Новини
Уламки дронів і ракет — не просто метал. Це небезпечні залишки війни, які можуть становити загрозу життю.
02.05.2025 15:27
Якщо ви бачите підозрілий предмет: Не торкайтеся! Не намагайтеся зрушити або зберегти його! Негайно повідомте Службу порятунку за номером 101! Війна навчила нас бути уважними до кожної…
Науковиці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Біорізноманіття: теорія, практика та методичні аспекти вивчення у закладах освіти»
02.05.2025 14:52
Науковиці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олена Шиян та Наталія Кузьменко взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Біорізноманіття: теорія,…
«Діалог влади та бізнесу»: як підприємцям долучитися до програм «Національний кешбек» та «Зроблено в Україні»
02.05.2025 14:43
В онлайн-форматі відбулося 19 засідання регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Цього разу увагу приділили державним програмам та інструментам, якими можуть скористатися підприємці. …
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування