
В рамках флагманського проєкту «Рух без бар’єрів» продовжуються системні зміни в пілотних громадах. Минулого тижня — одразу кілька важливих подій на шляху до безбар’єрності: старт серії онлайн-тренінгів «Громада без бар’єрів», початок робіт над безбар’єрним маршрутом у Полтаві, оновлення інфраструктури у Чернівцях, фінальний етап модернізації Центрального Прозорого офісу у Вінниці, нові рішення для доступності у Рівненському драмтеатрі.
Навчання для громад: як впроваджувати безбар’єрність на місцях
В Україні розпочато серію онлайн тренінгів «Громада без бар’єрів», спрямованих на підтримку розвитку безбарʼєрного фізичного, цифрового, інформаційного простору у містах та селищах.
Навчання вже відбулися у Рівному, Славутичі, Бучі, Полтаві, Вінниці та Бородянці.
У фокусі — стратегії безбар’єрності, реалізація проєкту «Рух без бар’єрів», виклики громад і комунікація з мешканцями.
Особливу увагу під час тренінгів приділяють простій, відкритій і людяній комунікації між командами з впровадження безбар’єрності та мешканцями. Адже справжня безбар’єрність починається з довіри, взаєморозуміння і поваги у громаді.
Ініціатива реалізується за участі: Міністерства розвитку громад і територій України, Міністерства культури та інформаційної політики, Радника - уповноваженого Президента України з питань безбарʼєрності Тетяни Ломакіної, за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) і фінансування уряду Японії.
Полтава: старт безбар’єрного маршруту на вулиці Європейській
У центрі Полтави розпочали втілення безбар’єрного маршруту по вулиці Європейській – від «Злато міста» до провулка Романа Шухевича.
Вже розпочато демонтаж старого покриття та готується територія для облаштування нової комфортної пішохідної мережі, зручної для людей з інвалідністю, батьків з візочками, людей похилого віку та інших пішоходів.
У Чернівцях тривають зміни міської інфраструктури
У рамках проєкту на ділянці від вулиці Зеленої до вулиці Січових Стрільців виконано капітальний ремонт дороги, облаштовано тротуари з урахуванням потреб маломобільних груп.
Роботи продовжуються, особлива увага на маршруті — Центру симуляційної медицини БДМУ, тут буде встановлено пандус, оновлено внутрішній простір, а також облаштовано доступний санвузол,
У Вінниці ЦНАП на Соборній модернізують для максимальної доступності та комфорту
Завершуються роботи з оновлення Центрального Прозорого офісу на вулиці Соборній, що на безбар'єрному маршруті першої черги у місті. Щодня сюди звертаються тисячі людей, зокрема ветерани та маломобільні громадяни.
Вже зроблено:
- доступні пандус та вхідна група,
- адаптовані інформаційні термінали,
- сервіс відеозв’язку з перекладачем жестової мови та іншими сервісами,
- дворівнева рецепція для зручності людей на кріслах колісних.
- У Вінницькій громаді продовжується робота, спрямована на те аби публічні простори та заклади ставали зручнішими та доступнішими для всіх мешканців.
У Рівному доступ в обласний театр буде безбар’єрним
Одним із ключових об’єктів безбар’єрного маршруту в місті став обласний музично-драматичний театр. Тут крок за кроком впроваджують елементи доступності для маломобільних відвідувачів, людей з інвалідністю та порушеннями зору.
У театрі вже є широкі двері без порогів, місця для глядачів на кріслах колісних. Поруч із оновленими сходами до будівлі театру облаштовано тактильну плитку для людей із порушеннями зору. Нині тривають будівельні роботи з реконструкції сходів перед будівлею. Крім того, планують встановити новий сучасний пандус на центральному вході театру, який відповідатиме нормам доступності, а також підйомник, що забезпечить безперешкодний вхід для людей кріслах колісних.
Ці важливі ініціативи та роботи в містах демонструють комплексний підхід до створення доступного середовища, в якому комфортно й безпечно кожному — незалежно від віку, стану здоров’я чи фізичних можливостей.
Довідково.
"Рух без бар’єрів" — флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій втілюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської "Без бар’єрів” та охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути. На сьогодні це Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селища Опішня та Бородянка.