Сайт працює в тестовому режимі

Що змінилося в антитютюновому законодавстві цього року?

Що змінилося в антитютюновому законодавстві цього року?

На брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини в.о. начальника управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Ірина Максимішина розповіла про зміни в антитютюновому законодавстві України.

За даними ВООЗ, близько половини курців помирає від хвороб, спричинених тютюновим димом. Лише в Україні тютюн забирає 130 тисяч життів на рік, від наслідків пасивного куріння гине 13 тисяч українців. Тютюнокуріння підвищує ризик інсульту, стенокардії та інфаркту міокарда, і приблизно в 5 разів – раптової смерті.

«Норми Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» посилюють захист українців, особливо дітей та молоді, від шкідливого впливу тютюнових виробів і приводить українське антитютюнове законодавство у відповідність до законів ЄС», – розповіла Ірина Максимішина.

Що змінилося в антитютюновому законодавстві України цього року?

Із 11 липня 2024 року всі упаковки тютюнових виробів для куріння мають бути з оновленими медичними попередженнями: на 65% площі найбільшої сторони пачки має бути зображення хвороб, спричинених курінням, і текст, що застерігає про шкоду та наслідки куріння. Для людей, які прагнуть позбутися залежності, на пачці розміщено QR-код – посилання на безоплатний сервіс Центру громадського здоров’я щодо надання допомоги з відмови від вживання тютюну «Я кидаю курити!»

«Графічні попередження про наслідки вживання тютюну на упаковках тютюнових виробів демонструють високу ефективність, – запевнила Ірина Максимішина. – За даними досліджень, в Україні 92% споживачів тютюну повідомили, що помічали попередження, а 54% задумуються про припинення цієї наркотичної залежності. Курці до 20 разів на день дивляться на пачку сигарет, тож реалістичні зображення хвороб щоразу нагадують їм про наслідки куріння. Це може підвищити мотивацію до відмови від куріння».

Із 11 липня 2024 заборонений продаж ароматизованих сигарет та е-сигарет. А саме заборонено продаж сигарет, тютюну для самокруток, рідин до електронних сигарет із ароматизованими добавками.

Зокрема на українському ринку забороняється реалізація тютюнових виробів, що містять вітаміни, кофеїн, таурин чи інші добавки та стимуляторні сполуки, що асоціюються з енергійністю та/або життєвою силою, добавки, що мають властивості робити викиди кольоровими, добавки, що полегшують вдихання диму або засвоєння нікотину.

За даними ВООЗ, 38% споживачів сигарет для нагрівання та 50% користувачів електронних сигарет називають причиною їх використання приємний смак та аромат. Саме тому заборона ароматизаторів для тютюнових та нікотинових виробів є вкрай важливим кроком задля захисту дітей та молоді від приваблення до споживання цієї продукції.

Із квітня 2023 року відновлено контроль за дотриманням антитютюнового законодавства. Підставою для проведення позапланових перевірок може бути і звернення споживача.

Протягом першого півріччя 2024 року в області провели 35 позапланових заходів державного нагляду щодо додержання суб’єктами господарювання вимог антитютюнового законодавства. Фахівці виявили порушення у 30 випадках та наклали штрафи на майже 1,5 мільйона гривень.

Серед основних виявлених порушень: реклама продажу тютюнових виробів, стимулювання продажу пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння; відсутність у закладах наочної інформації – графічного знака про заборону куріння.

Новини
З 1 травня Пенсійний фонд переглядає право на субсидію на новий період – до 30 квітня 2026 року та розраховує її розмір на літній сезон.
01.05.2025 14:11
Кому субсидію продовжать автоматично, а кому потрібно подати нову заяву – дивіться в інфографіці.
Обговорили етапи реалізації проєкту «Рух без бар’єрів» у Полтавській області
01.05.2025 14:00
У Полтавській ОВА відбулася нарада з реалізації безбар’єрних маршрутів Полтавської і Опішнянської громад. Вони беруть участь у флагманському експериментальному проєкті «Рух без бар’єрів», який…
Технології майбутнього, ШІ, цифровий бізнес і працевлаштування: освітні серіали на Дія.Освіта
01.05.2025 13:59
Мінцифра та BecomingX Ukraine запустили чотири серіали на Дія.Освіта – про ШІ, технології майбутнього, цифровий бізнес і працевлаштування. Мета едьютеймент-серіалів – допомогти українцям знайти…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування