Сайт працює в тестовому режимі

Щодо порушення строків виплати заробітної плати та відповідальності

Щодо порушення строків виплати заробітної плати та відповідальності

За частиною 1 статті 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Тобто, заробітна плата виплачується за першу половину місяця (аванс) по 22 число, за другу половину місяця – по 7 число наступного місяця

У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом) і повинен становити не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Якщо роботодавець не дотримується строків виплати заробітної плати, то це є порушенням законодавства про працю.

Ч. 5 ст. 97 КЗпП України визначено, що заробітна плата працівникам оплачується в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов»язань щодо оплати праці.

За порушення строків виплати заробітної плати до роботодавця може бути застосована адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 41 КУпАп від 30 (510 грн.) до 100 (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, юридичні або фізичні особи – підприємця, які використовують найману працю за таке правопорушення можуть бути притягнуті до відповідальності за абзацом 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП України у вигляді штрафу у розмірі мінімальної заробітної плати (3723 грн.).

Якщо заробітна плата не виплачується працівникам безпідставно впродовж більше як одного місяця та (або) не в першочерговому порядку, то до роботодавця може бути застосована кримінальна відповідальність, передбачена ст. 175 Кримінального кодексу України.

На роботодавця може бути накладено штраф від 500 (8500 грн.) до однієї тисячі (17000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавлення права обіймати певні посади чи провадити певну діяльність на строк до трьох років.

Юридичні або фізичні особи – підприємця, які використовують найману працю за дане правопорушення може бути притягнуті до відповідальності за абзацом 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП України у вигляді штрафу у розмірі трьох мінімальних заробітних плат (11169 грн.).

У разі, якщо Ваші трудові права порушено, Ви можете звернутися до Управління Держпраці у Полтавській області або до суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 233 КЗпП України працівник може звернутися до суду з питань про стягнення з підприємства належної йому заробітної плати без обмежень будь – яким строком.

Головний державний інспектор

Управління Держпраці у Полтавській області Наталія Ляшенко

Новини
Із Полтавщини стартував всеукраїнський турнір «Кубок АкТИвних».
05.05.2025 16:05
Проєкт, що об’єднує навколо спорту й здорового способу життя. Протягом двох днів у обласному центрі команди спортсменів змагалися з флорболу, регбі-5, панна-футболу та доджболу. Разом із Міністром…
Розпочала свою роботу регіональна робоча група Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
05.05.2025 15:02
Це важливий крок до створення сталої, дієвої системи підтримки родин військовополонених, безвісти зниклих захисників та цивільних. Група покликана забезпечити ефективну координацію між усіма…
Мінрозвитку завершує збір заявок від громад для участі в Ukraine Recovery Conference, яка відбудеться 10–11 липня в Римі.
05.05.2025 14:54
Це головна міжнародна подія року, де громади можуть презентувати свої інвестпроєкти, знайти партнерів і залучити ресурси для відбудови Подавайте заявку, якщо ваша громада: Має оновлену після…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування