Сайт працює в тестовому режимі

Щодо розрахунку при звільненні

Щодо розрахунку при звільненні

Відповідно до стаття 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

У разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в день звільнення власник або уповноважений ним орган зобов»язаний також видати йому копію наказу про звільнення з роботи. В інших випадках звільнення копія наказу видається на вимогу працівника.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Також за статтею 47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов»язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, визначені статтею 116 КЗпП. У разі, якщо працівник у день звільнення не працював, то власником або уповноваженим ним органом надсилається працівникові рекомендований лист з повідомленням про необхідність з»явитися на підприємств, установу, організацію та отримати трудову книжку.

Трудова книжка повинна знаходитися на підприємстві, в установі, організації.

Згідно зі статтею 117 КЗпП України у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 КЗпП України, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.


Головний державний інспектор

Управління Держпраці у Полтавській області Наталія Ляшенко

Новини
Із Полтавщини стартував всеукраїнський турнір «Кубок АкТИвних».
05.05.2025 16:05
Проєкт, що об’єднує навколо спорту й здорового способу життя. Протягом двох днів у обласному центрі команди спортсменів змагалися з флорболу, регбі-5, панна-футболу та доджболу. Разом із Міністром…
Розпочала свою роботу регіональна робоча група Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
05.05.2025 15:02
Це важливий крок до створення сталої, дієвої системи підтримки родин військовополонених, безвісти зниклих захисників та цивільних. Група покликана забезпечити ефективну координацію між усіма…
Мінрозвитку завершує збір заявок від громад для участі в Ukraine Recovery Conference, яка відбудеться 10–11 липня в Римі.
05.05.2025 14:54
Це головна міжнародна подія року, де громади можуть презентувати свої інвестпроєкти, знайти партнерів і залучити ресурси для відбудови Подавайте заявку, якщо ваша громада: Має оновлену після…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування