Стартувала інформаційна кампанія «Структура підтримки населення, постраждалого внаслідок збройного конфлікту»
Період проведення з 20 листопада 2023 року по 08 грудня 2023.
Метою Інформаційної кампанії є:
-
роз’яснення щодо інституційних складових нової структури підтримки населення, яке постраждало внаслідок збройного конфлікту (ВПО, ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць, осіб з інвалідністю внаслідок збройного конфлікту тощо);
-
підвищення рівня обізнаності громадян у сфері державних послуг;
-
інформування про їхні права та можливостей в отриманні допомоги постраждалими внаслідок збройного конфлікту.
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ
Структура підтримки населення, постраждалого внаслідок збройного конфлікту
Варіанти слоганів:
#Координаційний центр: інструмент для пошуку рішень.
Координаційні центри – фахові рішення.
Інформація - координація – вирішення.
Координаційний центр: виклик - реагування – зміни.
#Ради ВПО: разом знаходимо рішення
Ради ВПО: твоя опора в часи війни.
Ради ВПО: не залишаймо один одного!
Складні часи потребують виважених рішень – ми поруч.
#Центри життєстійкості – турбота про своїх
Центри життєстійкості – допомога, яка завжди прийде.
Центр стійких і непереможних.
Месседж Box
Меседж |
Додатково |
|
|
Функції Рад ВПО полягають в адвокації прав та інтересів внутрішніх переселенців з метою їх адаптації та інтеграції в приймаючи громади.
|
Концепт Ради ВПО визначено Постановою КМУ від 04.08.2023. № 812, що була ініційована Мінреінтеграції.
|
2. Для ОВА та громадянського суспільства та політикуму |
|
|
А) Постанова КМУ №330 від 18.04.2023 р. визначає: Координаційний штаб з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (далі - Координаційний штаб) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України та утворюється з метою сприяння координації діяльності органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Формою роботи Координаційного штабу є засідання, що проводяться у разі потреби. На своїх засіданнях Координаційний штаб розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до його компетенції. Засідання Коордштабу веде його голова. Головою Координаційного штабу є Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Основними завданнями Координаційного штабу є: 1) сприяння координації діяльності органів виконавчої влади з питань реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб; 2) визначення шляхів і способів вирішення проблемних питань, що виникають під час реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Пропозиції та рекомендації Координаційного штабу можуть бути реалізовані шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України рішення, проект якого вносить орган виконавчої влади відповідно до своїх повноважень. Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Координаційного штабу покладається на Мінреінтеграції. Б) Постанова КМУ від 9 травня 2023 р. № 470 «Про Координаційні центри підтримки цивільного населення» визначає: Діяльність Координаційного центру ґрунтується на принципах верховенства права, законності, гласності, відкритості, відповідальності, гендерної рівності та інклюзивності.
7. Консультаційна підтримка діяльності координаційних центрів територіальних громад; 8. Взаємодія з міжнародними та національними організаціями, громадськими об’єднаннями, консультативно-дорадчими органами, іншими установами та організаціями з метою вирішення проблемних питань постраждалого населення; 9. Визначення шляхів і способів вирішення проблемних питань постраждалого населення, підготовка та подання відповідних пропозицій керівництву держадміністрації; 10. Інформування населення щодо діяльності Координаційного центру та стану виконання відповідних регіональних цільових програм.
|