Сайт працює в тестовому режимі

СИЛЬНІ ДУХОМ IN-UA

СИЛЬНІ ДУХОМ IN-UA

Талановиті діти та молодь із Полтавщини взяли участь у концептуальному літературно-мистецькому конкурсі, який відбувся в липні-серпні 2024 року в межах Всеукраїнського культурного проєкту «СИЛЬНІ ДУХОМ IN UA» (продовження тогорічного проєкту «УСПІХ УСУПЕРЕЧ»).

Метою конкурсу було залучити підростаюче покоління українців до творчості, а саме – розповісти мотиваційну історію про одного чи кількох українців з інвалідністю та постраждалих від війни. Людей, які, попри фізичні порушення, тяжкі втрати та перешкоди, змогли відновитись і реалізуватись у спорті, мистецтві, літературі, політиці, журналістиці, бізнесі, громадській діяльності тощо. Або ж поділитися власною історією долання труднощів, якщо учасники також мали подібні проблеми.

Взяти участь у конкурсі могли діти, підлітки та молодь до 19 років. Розповісти історію про свого героя вони могли в одній з чотирьох форм-номінацій: літературній, художній (у вигляді коміксу), креативній презентації або зняти відеоролик.

У конкурсі взяли участь понад 500 робіт. Надіслали твори юні автори практично з усіх регіонів нашої країни, від Донеччини до Волині. Чимало учасників і учасниць конкурсу у графі «проживання» вказали одночасно два міста, бо є внутрішніми переселенцями, більшість з Донеччини, Луганщини та Харківщини. Деякі зазначили рідне місто в Україні, інше за її межами: у Польщі, Німеччині, Чехії, адже вони є біженцями, вимушеними емігрантами, але продовжують стежити за культурним життям Батьківщини.

Із Полтавщини надіслали значну кількість робіт, розповідаючи про своїх героїв – ветеранів з інвалідністю, які змогли повернутися до активного життя та навіть відкрити для себе нові види діяльності чи творчості, а також про себе та свій шлях, якому на заваді не стали фізичні порушення.

За рішенням журі конкурсу у номінації «Комікс» фіналістом став Андрій Канівець з Лубен, учень першої гімназії імені Матвія Номиса. Він подав на конкурс літературно-графічний твір про постраждалих від війни.

Також фіналістами з Полтавщини у номінації «Комікс» стали вихованці Дитячої художньої студії «DaVinci» з Зінькова Лейлі Бабаніязова, Лілія Ткаченко, Ангеліна Скрипник (художній керівник Наталія Фенько). Вони подали на конкурс літературно-графічні твори про постраждалих від війни та людей з інвалідністю.

Високими оцінками журі була відмічена колективна робота учнів Майбородівської гімназії Піщанської громади в номінації «Відеоролик» про свого «особливого» однокласника Кіріла Григоренка. Його створили учні Кіріл Григоренко, Вікторія Фіцнер, Дар'я Клочко, Поліна Підварчанська, Софія Григоренко, Владислава Хачатурян, Дарина Васильченко. Вчитель – Анна Яшкіна.

Твори фіналістів будуть надруковані в першій в Україні мотиваційній книжці про українців та українок з інвалідністю та постраждалих від війни, написаній дітьми й молоддю. Вона вийде одночасно в друкованому та електронному форматах, а також буде мати аудіо версію. Ця книжка, як і попереднє витдання «Успіх усупереч» 2023 року, є інтерактивною: її можна читати, слухати твори в авторському виконанні, через qr-коди і клікабельні посилання відкривати, дивитись, а також завантажувати відео, аудіо та презентації учасників.

Також роботи будуть розміщені на платформі-блозі талановитих дітей, підлітків і молоді для презентації у галузі літератури й мистецтва https://uspikhusuperech.com.ua/.

Ця платформа є першим вебмайданчиком, який акумулює творчість молоді України. На ній будь-хто охочий може створити власну сторінку та ділитися своєю творчістю.

Проєкт «СИЛЬНІ ДУХОМ IN-UA» об’єднав в одному культурному просторі єдиною творчою мотиваційною діяльністю дітей та молодь з інвалідністю і всіх інших, які мають травматичний досвід війни. Надав змогу висловитись та реалізуватись обом групам через творчість, усвідомити та знайти сили розповісти про власні проблеми, а також про позитивні історії їхнього подолання, бути почутими однолітками та дорослими. А ще – це спосіб виховання у юного покоління українців поваги до сили духу та талантів людей з інвалідністю і постраждалих від війни, емпатії та толерантності.

Організаторкою проєкту виступала ГО «Краєзнавчо-культурне товариство «Д.І.Я.» за підтримки Українського культурного фонду.

Новини
ДП «Ліси України» роз'яснили алгоритм, як передати самосійні ліси
29.04.2025 13:16
Ліси під охороною – громади без ризиків! Як місцевій громаді зняти із себе відповідальність та врятувати ліс: покрокова інструкція. За шкоду завдану будь-якому лісу, обов’язково хтось має…
У Житомирі відбувся чемпіонат України з триатлону в приміщеннях. Полтавські спортсмени на ньому здобули чимало нагород.
29.04.2025 10:36
«Золото» здобула Софія Бондаренко серед молоді. В категорії «юніорки» перше місце здобула Дарина Горб. Серед дівчат друге місце завоювала Марія Іващенко. У категорії «молодь-чоловіки» третє місце…
Кременчуцький район у розпалі весняної посівної кампанії.
29.04.2025 10:36
Усього в районі обробляється понад 142 тисячі гектарів ріллі. Уже підживлено понад 37 тисяч гектарів озимих культур, активно триває посів ярих. Посіяно понад 7 тисяч гектарів ранніх зернових. Масово…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування