У Полтавській ОВА відкрили документальну виставку до 33-річниці Незалежності України
Напередодні 33-ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора у приміщенні Полтавської обласної військової адміністрації Державний архів Полтавщини представив документальну виставку «Україна – це ми!».
У заході взяли участь заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко, державні службовці, краєзнавці.
«Століттями українці відстоюють свою свободу. Багато з нас були свідками проголошення незалежності України і пам’ятають події тих часів. Ця виставка дозволить згадати усі виклики, досягнення, перемоги за останні 33 роки. Для молодого покоління – краще пізнати історію країни. Маємо знати й пам’ятати минуле заради майбутнього, – сказав Антон Чубенко. – Сьогодні ми продовжуємо боротися за нашу країну та творити нову історію. Щоденно доводити, що українці – вільний і незалежний народ. Ми обов’язково переможемо!».
Під час презентації виставки присутні ознайомилися з архівними документами та матеріалами друкованих видань, що відображають процеси соціально-політичного, національного, культурного і духовного розвитку в Україні і, зокрема, на Полтавщині від 1980-х років до сьогодення.
Презентовані документи вищих органів влади, органів місцевого самоврядування, матеріали періодичних видань, світлини про знакові події сучасного державотворення: Закон УРСР «Про мови в Українській РСР» (28 жовтня 1989 р.), «Декларація про державний суверенітет України» (16 липня 1990 р.), Постанови Верховної Ради України «Про проголошення незалежності України» (24 серпня 1991 р.), «Про підняття над будинком Верховної Ради України синьо-жовтого прапора» (4 вересня 1991 р.), «Про Державний прапор України» (28 січня 1992 р.), «Про проведення Всеукраїнського референдуму в питанні про проголошення незалежності України» (11 жовтня 1991 р.), Розпорядження голови Полтавської обласної Ради народних депутатів «Про проведення Всеукраїнського референдуму з питань про проголошення незалежності України» (15 жовтня 1991 р.) та ін.
Низка світлин розповідає про активну участь представників політичних сил і громадських організацій у державотворчих заходах: проведенні всеукраїнського референдуму (1 грудня 1991 р.), обговоренні проєкту Конституції України, утвердженні національної символіки – першого підняття національного прапора у Києві та Полтаві (відповідно 24 липня 1990 р. та 27 вересня 1990 р.), розбудові української Помісної Церкви, захисту української мови та відродженні національних традицій.
Заключний блок документів відображає події на полтавському Майдані 2013-2014 рр., процеси декомунізації-деімперіалізації в області, волонтерський рух, участь краян в АТО/ООС, пошанування воїнів Збройних сил України, увічнення пам’яті Героїв Майдану та сучасної російсько-української війни.