
До участі в заході долучилися заступник начальника ПОВА Антон Чубенко, очільник обласної організації Олексій Нестуля, краєзнавці з громад області, історики, культурологи, музеєзнавці.
Краєзнавчий рух на Полтавщині веде свій родовід від козацьких літописів Граб’янки й Величка. У період історичних віх він переживав різні етапи становлення. Внаслідок репресій 1930-х рр. краєзнавчий рух зійшов нанівець і почав відроджуватися тільки в 1960-х рр. Краєзнавчу роботу проводили працівники державних, громадських, навчальних, архівних установ, музеїв, будинків культури, клубів, бібліотек. Українські інтелігенти – вчені, меценати, аматори, які гуртуються, – у всі часи відігравали важливу роль у розвитку історичного краєзнавства.
За сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток краєзнавства Полтавщини, збереження і популяризацію історико-культурної спадщини регіону та з нагоди 100-річчя діяльності Національної спілки краєзнавців України Почесними грамотами Полтавської ОВА та подяками відзначили краєзнавців із громад області.
«Наші краєзнавці належать до когорти еліти Полтавщини. Зустріч спілчан в умовах повномасштабного вторгнення, єдність думок, цілей та життєвої місії – це лейтмотив цього дня, – зауважив Антон Чубенко. – Спілчани – це носії унікальної, цінної інформації. Краєзнавство – це одна з форм пізнання себе, України та її регіонів».
Голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олексій Нестуля розповів, що нині спілка об’єднує сотні дослідників рідного краю. Книги, виставки та експозиції в громадах, екскурсії, зустрічі з молоддю – це їхня кропітка робота.
«Свого часу сталінські репресії знищили майже 30 тисяч краєзнавців. Але це рух, який іде. Іде від серця, від любові до рідної землі, від любові до України. І він не міг не відродитися в умовах незалежної України», –зауважив Олексій Нестуля.
У межах зустрічі краєзнавці презентували та аналізували тематичні книги.
Одна з таких – «Борис Мартос. Життя і діяльність». Нещодавно у видавничо-поліграфічному відділі ПУЕТ вона побачила світ. Ця книга – результат багаторічного дослідження життя і діяльності видатного українського вченого, педагога, політика, кооперативного, громадського і політичного діяча Бориса Миколайовича Мартоса. Її автори понад 30 років шукали у центральних і регіональних державних архівних установах України, документальних і книжкових збірках США і Канади джерела, пов’язані з висвітленням діяльності Бориса Мартоса, щоб дати їй об’єктивну оцінку.







