Сайт працює в тестовому режимі

В області стартував двомісячник охорони рибних запасів «Нерест – 2018»

В області стартував двомісячник охорони рибних запасів «Нерест – 2018»

З метою забезпечення охорони рибних запасів та підвищення ефективності оперативної роботи щодо боротьби з незаконним виловом та торгівлею водними біоресурсами на період нересту 2018 року з 01 квітня поточного року оголошено двомісячник охорони рибних запасів на Кременчуцькому, Кам’янському водосховищах та на інших поверхневих водоймах.

Управлінням державного агентства рибного господарства у Полтавській області розроблено «План підготовки і проведення спільних заходів природоохоронних та правоохоронних органів Полтавської області щодо посилення охорони водних біоресурсів та боротьби з браконьєрством у нерестовий період 2018 року».

За здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою, забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 грн, для посадових осіб – 510 – 850 грн) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років) з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів.

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОДА відповідно до наказу Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області (Полтавський рибоохоронний патруль) від 20 березня 2018 року № 44 наголошує, що встановлено терміни заборони на лов (добування) риби у такі строки:

- Кам’янське водосховище у межах Полтавської області з його стометровою прибережною захисною смугою, визначеною Водним кодексом України – з 01 квітня по 9 червня (включно);

- Кременчуцьке водосховище у межах адміністративної території Полтавської області, включаючи акваторію Сулинської затоки з її стометровою прибережною захисною смугою – з 01 квітня по 9 червня (включно);

- у всіх інших рибогосподарських водних об’єктах в межах підконтрольної території – з 01 квітня по 20 травня (включно), в придаткових системах річок – з 01 квітня по 29 червня.

У період нересту риби також забороняється проведення будівельних, дно поглиблюючих, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та пісчано-ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь-яких робіт на водних об’єктах.

На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, заборонено пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

Любительський лов риби на період весняно-літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів на Кам’янському, Кременчуцькому водосховищах і малих річках дозволяється однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ (зазначені в додатку до наказу Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області (Полтавський рибоохоронний патруль) від 20 березня 2018 року №44).

Також наказом Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області (Полтавський рибоохоронний патруль) від 20 березня 2018 року №45 заборонено лов (добування) раків, у зв’язку з їх линькою на водних об’єктах Полтавської області у такі строки:

- в період виношування ікри та першої линьки – з 1 квітня по 30 червня;

- в період другої линьки – з 25 серпня по 30 вересня.

Новини
Вітання начальника районної військової адміністрації Олександра Аленіна з нагоди Дня прикордонника України
30.04.2025 11:19
30 квітня — день людей, чия мужність і витримка є щитом для всієї країни – День прикордонників України. Ви першими зустрічаєте загрозу, тримаєте лінію, де починається Україна — і не відступаєте…
Кременчуцький район виходить на міжнародний рівень!
30.04.2025 10:22
Сьогодні відбулася перша ознайомча онлайн-зустріч з головою Алітуського районного самоврядуванняпані Расою Віткаускєне (Rasa Vitkauskiene) та її колегами (Литва). Обговорили напрямки співпраці,…
29 квітня 1992 року національна збірна України з футболу провела свій перший матч.
29.04.2025 18:49
Це була не просто гра — це була подія, з якої почалася нова футбольна історія незалежної України. Футбол — це про силу команди, про характер, про боротьбу до останньої секунди. Це гра, в якій…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування