Сайт працює в тестовому режимі

В середу 21 липня до Полтавської області надійде 60 тисяч доз вакцини MODERNA

В середу 21 липня до Полтавської області надійде 60 тисяч доз вакцини MODERNA

18 липня 2021 року від уряду США, через глобальний фонд COVAX, Україна отримала 2 000 040 доз вакцини Moderna. Доставку вакцини в Україну забезпечив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

В середу 21 липня 2021 року 60 тисяч доз вакцини MODERNA надійде до Полтавської області, та буде використана для щеплення організованих колективів людей та професійних груп з урахуванням попередніх етапів вакцинації.

Про вакцину

  • Moderna – це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Moderna спільно з американським Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань (NIAID), Управлінням передових біомедичних досліджень і розробок (BARDA). Має кодову назву mRNA-1273 та торговельну назву Spikevax.

  • Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування.

  • Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів.

  • Ефективність вакцини становить 94.1% через 14 днів після 2-ї дози, згідно з тимчасовими рекомендаціями Стратегічної консультативної групи експертів (SAGE​) при ВООЗ від 15.06.2021

  • Термін зберігання 7 місяців за температури від -25 °C до -15 °C.

  • Невідкриті флакони з вакциною можна зберігати в холодильнику, захищені від світла, за температури від 2 °C до 8 °C до 30 днів. Протягом цього періоду на транспортування можна виділити не більше 12 годин. Після розморожування вакцину не слід заморожувати повторно.

  • Після вилучення з холодильника невідкриті флакони можна зберігати за температури від 8 °C до 25 °C до 24 годин.

  • Зберігання й логістику мРНК-вакцин, отриманих від COVAX, із дотриманням правильного холодового ланцюга в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID.

Протипоказання

  • Гіперчутливість до одного з компонентів вакцини

  • Температура тіла вище 38°

Можливі реакції на вакцину

  • почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції

  • лихоманка чи озноб

  • головний біль, біль у м'язах чи суглобах

  • збільшення лімфатичних вузлів

  • нудота чи блювання

  • втомлюваність

  • запаморочення

Як працює вакцина

Містить молекули мРНК, яка кодує шипоподібний білок коронавірусу. Ця мРНК потрапляє в клітини організму людини й надає їм своєрідну “інструкцію”, як створити такий білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині та виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.

Безпечність

Вакцини мРНК є безпечними і не можуть змінити ДНК людини. Молекула мРНК знаходиться в організмі людини до кількох днів, і потім її утилізують наші клітини. За цей час за цією інструкцією клітини синтезують білок вірусу, до якого і розвивається імунітет. Проте проникнути до ядра, перетворитися з РНК в ДНК, та в прямому сенсі врізатися в хромосоми мРНК не може – немає відповідних інструментів. мРНК не може проникнути й до ядра клітини, бо на рівні ядерних пор діє суворий контроль того, що в ядро потрапляє, а що з нього виходить.

За матеріалами ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»

Новини
Один з найдавніших і наймасовіших видів спорту - легка атлетика. Це більше, ніж спорт. Це витривалість, сила і дух суперництва, який загартовує майбутніх чемпіонів.
14.05.2025 16:59
Один з найдавніших і наймасовіших видів спорту - легка атлетика. Це більше, ніж спорт. Це витривалість, сила і дух суперництва, який загартовує майбутніх чемпіонів.
До уваги дитячих будинків сімейного типу та прийомних родин, які планують перейти у статус ДБСТ і готові прийняти на виховання більше дітей!
14.05.2025 16:53
До уваги дитячих будинків сімейного типу та прийомних родин, які планують перейти у статус ДБСТ і готові прийняти на виховання більше дітей!
У травні з обласного бюджету спрямують понад 2 млн грн на матеріальну допомогу жителям Полтавщини
14.05.2025 16:52
У травні з обласного бюджету спрямують понад 2 млн грн на матеріальну допомогу жителям Полтавщини. Виплати отримають 520 людей. Відповідне рушення ухвалили на засіданні Комісії з розгляду питань…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування