Верховна Рада ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду
Законодавчу ініціативу № 0285 «Про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього» підтримав 281 народний депутат.
Так, Україна підписала Римський статут ще 20 січня 2000 року, але не ратифікувала його. Проте така ратифікація була одним із зобов’язань України відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським союзом.
Римський статут Міжнародного кримінального суду – це міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд (МКС). Він визначає порядок роботи суду, а також визначає злочини, які підпадають під його юрисдикцію (злочин агресії, злочини геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини).
Ратифікація Україною Римського статуту дозволяє набути повноправного членства в МКС, що надасть можливість: брати участь в Асамблеї держав-учасниць МКС і формувати політику МКС, висувати свого кандидата на посаду судді, затверджувати розподіл бюджету МКС з метою забезпечення належного розслідування російських злочинів в Україні, брати участь у виборах суддів та інших виборних осіб (зокрема прокурора МКС), впливати на розробку змін до Римського статуту.
Звертаємо увагу, що законопроєкт про ратифікацію Римського статуту передбачає, що Україна не визнаватиме юрисдикцію МКС з воєнних злочинів протягом 7 років, якщо йтиме мова про українських громадян.
Римський статут Міжнародного кримінального суду набирає чинності для України в перший день місяця, що настає після 60-го дня з дати здачі на зберігання Генеральному секретарю ООН ратифікаційної грамоти.