Сайт працює в тестовому режимі

Відкритість влади дорівнює її ефективності, підзвітності і можливості розвивати країну, – Володимир Гройсман

Відкритість влади дорівнює її ефективності, підзвітності і можливості розвивати країну, – Володимир Гройсман

Відкритість влади, її готовність до діалогу з громадськістю дорівнює її ефективності, підзвітності та можливості уникати помилок та формувати порядок денний розвитку країни.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він розпочав Тиждень Відкритого Уряду, який проходить в рамках однойменної міжнародної ініціативи.

Як підкреслив Володимир Гройсман, тиждень Відкритого Уряду – це не формальний захід, а можливість розуміти один одного і далі формувати порядок денний роботи.

«Не може один тиждень бути більш відкритим, ніж інший. Відкритість дорівнює ефективність. Ми можемо ефективно вирішувати проблеми, уникати помилок, запобігати слабкості країни – разом. Питання діалогу та відкритості – це ключове питання для влади», - сказав Володимир Гройсман.

Він зазначив, що ефективність – це ще й підзвітність громадськості. Приміром, в рамках реформи децентралізації центральна влада передала на місця суттєві ресурси, використання яких має бути прозорим і зрозумілим. «Ми передали на місця мільярди гривень. Тож влада має бути підконтрольна та підзвітна своїм громадянам. І тут відкритість дозволяє уникати зловживань, - додав Прем’єр-міністр. – Тут питання включення громадськості, консультацій з людьми мають ключове значення»

Так само це працює і на центральному рівні, зазначив Глава Уряду. Він наголосив, що кожна урядова ініціатива проходить широке громадське обговорення. «Немає жодного плану чи звіту Уряду, який би ми не обговорювали з громадськістю, - сказав Володимир Гройсман. – Ми разом зможемо побудувати нову, якісну, успішну Україну. Якщо влада дивиться в одну сторону, а громада в іншу – прірва буде лише поглиблюватися. Тож рухаємося далі, стверджуємо децентралізацію і посилюємо підзвітність та відповідальність».

Довідково

Партнерство «Відкритий Уряд» є багатосторонньою ініціативою - платформою для національних реформаторів. Ініціатива була започаткована в 2011 році в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН за сприяння урядів та громадських організацій Бразилії, Сполучених Штатів Америки, Індонезії, Мексики, Норвегії, Філіппін, Південно-Африканської Республіки, Сполученого Королівства Великобританії. Наразі до Ініціативи приєдналися понад 70 країн. Україна доєдналася до Ініціативи у 2011 році.

Мета ініціативи – поєднати уряди, бізнес, міжнародні організації задля вирішення проблем людей. Участь у партнерстві передбачає створення середньострокових планів дій. Україна, в рамках реалізації таких планів, вже запровадила технологію закупівель ProZorro, портал відкритих даних, систему електронного декларування, стандарти прозорості в роботі підприємств видобувної галузі тощо.

За матеріалами Урядового порталу

Новини
Т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут: «Національний проєкт «Пліч-о-пліч:
30.04.2025 15:13
згуртовані громади» об'єднує людей задля взаємодопомоги у складні воєнні часи. На Полтавщині до нього долучилися 13 громад. Пілотними стали Полтавська, Пирятинська та Горішньоплавнівська ТГ, згодом…
Відеоролик «Народжуваність» відображає ціль Демографічної стратегії України до 2040 року:
30.04.2025 14:49
зміна ставлення до народження та виховання дітей з метою підвищення рівня народжуваності та виховання дітей у сімʼях. У ньому розповідається про молоду пару, що у воєнний час наважується стати…
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало інформаційний відеоролик,
30.04.2025 14:28
присвячений ключовим корупційним ризикам у сфері лісового господарства, виявленим під час комплексного дослідження НАЗК. Дослідження «Корупційні ризики у лісовому господарстві» стало результатом…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування