Сайт працює в тестовому режимі

Як правильно оформити працівника на роботу?

Як правильно оформити працівника на роботу?

За статтею 21 КЗпП України трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.


Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.
При оформленні працівника на роботу він повинен написати заяву про прийом на роботу та зобов»язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, військовий квиток та інші документи.
За статтею 25 КЗпП України забороняється при укладенні трудового договору вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.
До початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов'язаний:
1) роз'яснити працівникові його права і обов'язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров'я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;
2) ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;
3) визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
4) проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.
Трудовий договір оформляється шляхом видачі наказу (розпорядження) роботодавця та повідомлення органів Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
Забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров'я.
Після укладення трудового договору працівник повинен виконувати доручену йому роботу особисто і не має права передоручати її виконання іншій особі, а власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Головний державний інспектор
управління Держпраці у Полтавській області
Наталія Ляшенко

Новини
Із Полтавщини стартував всеукраїнський турнір «Кубок АкТИвних».
05.05.2025 16:05
Проєкт, що об’єднує навколо спорту й здорового способу життя. Протягом двох днів у обласному центрі команди спортсменів змагалися з флорболу, регбі-5, панна-футболу та доджболу. Разом із Міністром…
Розпочала свою роботу регіональна робоча група Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
05.05.2025 15:02
Це важливий крок до створення сталої, дієвої системи підтримки родин військовополонених, безвісти зниклих захисників та цивільних. Група покликана забезпечити ефективну координацію між усіма…
Мінрозвитку завершує збір заявок від громад для участі в Ukraine Recovery Conference, яка відбудеться 10–11 липня в Римі.
05.05.2025 14:54
Це головна міжнародна подія року, де громади можуть презентувати свої інвестпроєкти, знайти партнерів і залучити ресурси для відбудови Подавайте заявку, якщо ваша громада: Має оновлену після…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування