Фонд Східна Європа оголосив грант для ОГС
У межах грантового компоненту Програми Фонд Східна Європа підтримає ініціативи ОГС, які надають послуги постраждалим від війни, зокрема – незахищеним категоріям цивільного населення: жінкам, внутрішньо переміщеним особам (надалі – ВПО), людям похилого віку, людям з інвалідністю, ветеранам(-нкам), членам сімей військовослужбовців, представникам(-цям) етнічних меншин, ЛГБТКІ-спільнотам, дітям тощо.
До участі в конкурсі запрошуємо ОГС, а саме: благодійні організації (непідприємницькі товариства, установи, фонди тощо), громадські об’єднання (громадські організації, громадські спілки), які зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації.
Розмір грантової підтримки від 400 тис.грн до 4 млн. грн в залежності від ЛОТу.
Останній термін подання заявок: до 23:59 16 вересня 2024 року (понеділок) за київським часом, UTC +3 / EEST.
Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше грудня 2024 року.
Фокус підтримки буде зосереджений на вирішенні питань, пов’язаних із гендерно зумовленим насильством (надалі – ГЗН), захистом прав людини, підтримкою ВПО та етнічних меншин, а також на наданні психосоціальної підтримки та інших видів гуманітарної допомоги постраждалим від війни (за винятком випадків, згаданих далі у тексті).
Ініціативи можуть стосуватися реагування на потреби цільової аудиторії (надалі – ЦА) організації, підтримки наявних та/або розвитку нових послуг та активностей, важливих для ЦА та місцевої громади.
Можливі напрями діяльності в межах грантового конкурсу передбачають, але не обмежуються:
Заходи із захисту прав людини та протидії ГЗН, зокрема сексуальному насильству.
Підтримка та послуги для (мульти)вразливого цивільного населення: жінки, люди похилого віку, люди з інвалідністю, ветерани(-нки), члени сімей військовослужбовців, ветеранів (-ок) та цивільних у полоні, національні меншини, представники спільноти ЛГБТКІ+ та інші.
Заходи, що сприяють соціальній інтеграції та реабілітації ВПО, серед іншого – допомога з працевлаштування, правова допомога, психологічна підтримка, інша консультаційна підтримка тощо.
Заходи, спрямовані на засвоєння нових навичок та вироблення компетенцій, які допоможуть ВПО та/або постраждалому місцевому населенню адаптуватися до нових умов, серед іншого – заходи з підтримки та розвитку підприємництва, підвищення зайнятості тощо.
Заходи, що сприяють залученню ВПО та інших вразливих груп населення до вирішення проблем громад (наприклад, запобігання та медіація конфліктів).
Заходи, спрямовані на створення / покращення умов перебування ВПО у територіальній громаді, що приймає.
Створення або посилення партнерств зацікавлених ОГС та місцевої влади задля вирішення місцевих проблем та викликів воєнного часу з метою підтримки постраждалого населення.
Створення / забезпечення діяльності безпечних та інклюзивних коворкінгів, просторів для роботи, навчання та/або культурного дозвілля ВПО, місцевого населення (серед інших – молоді, дітей та їхніх батьків, людей похилого віку) тощо.
Інші заходи та ініціативи, що надають підтримку людям, які постраждали від повномасштабного вторгнення, враховуючи ВПО та вразливе місцеве населення.
Детальніше за посиланням.