Сайт працює в тестовому режимі

Як користуватись та орієнтуватися в Альбомі безбар'єрних рішень

Як користуватись та орієнтуватися в Альбомі безбар'єрних рішень – практичному посібнику для проєктувальників та архітекторівСтруктура посібника побудована на базі матричних систем окремих елементів, за допомогою яких можна зібрати сценарій наповнення будь-якого публічного простору.

Типування цих елементів відбувається за рівнем користування для різних людей: комфортним, допустимим і неможливим.

Максимально зрозуміло про нові будівництва та комфорт для усіх – це типові універсальні рішення. Якщо дотримуватися викладених принципів, то у зведеному «з нуля» просторі не виникне питання, як подолати 3 сходинки до ліфта. Бо їх навіть у проєкті не буде.

Зручні зміни для наявних споруд – це типові адаптаційні рішення. Приклади світових підходів до облаштування деяких просторів підкажуть альтернативи – що робити, коли ті самі 3 сходинки до ліфта вже є.

Наочні ілюстрації того, як не треба робити – це про бар'єрні рішення. Від дощу не сховатися, коли на зупинці немає навісу. У спекотну погоду не освіжитися, якщо парк без фонтанчиків з чистою водою. Такі приклади були зібрані під час проведення «Дослідження доступності міських просторів», яке стало підготовчим етапом роботи над Альбомом безбар’єрних рішень.

Як продемонструвало дослідження, у створенні безбар’єрного середовища необхідно розуміти, що потрібно кожному для зручного користування простором.

Саме тому Альбом безбар’єрних рішень містить не просто схеми. Його мета – показати пріоритетність вибору та допомогти архітекторам знаходити правильні інструменти та рішення для своїх проєктів.

Альбом безбар’єрних рішень та «Дослідження доступності міських просторів» – у коментарях до допису

Альбом безбар’єрних рішень створено в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів».

Новини
Т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут: «Національний проєкт «Пліч-о-пліч:
30.04.2025 15:13
згуртовані громади» об'єднує людей задля взаємодопомоги у складні воєнні часи. На Полтавщині до нього долучилися 13 громад. Пілотними стали Полтавська, Пирятинська та Горішньоплавнівська ТГ, згодом…
Відеоролик «Народжуваність» відображає ціль Демографічної стратегії України до 2040 року:
30.04.2025 14:49
зміна ставлення до народження та виховання дітей з метою підвищення рівня народжуваності та виховання дітей у сімʼях. У ньому розповідається про молоду пару, що у воєнний час наважується стати…
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало інформаційний відеоролик,
30.04.2025 14:28
присвячений ключовим корупційним ризикам у сфері лісового господарства, виявленим під час комплексного дослідження НАЗК. Дослідження «Корупційні ризики у лісовому господарстві» стало результатом…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування