Сайт працює в тестовому режимі

СИЛЬНІ ДУХОМ IN-UA

СИЛЬНІ ДУХОМ IN-UA

Талановиті діти та молодь із Полтавщини взяли участь у концептуальному літературно-мистецькому конкурсі, який відбувся в липні-серпні 2024 року в межах Всеукраїнського культурного проєкту «СИЛЬНІ ДУХОМ IN UA» (продовження тогорічного проєкту «УСПІХ УСУПЕРЕЧ»).

Метою конкурсу було залучити підростаюче покоління українців до творчості, а саме – розповісти мотиваційну історію про одного чи кількох українців з інвалідністю та постраждалих від війни. Людей, які, попри фізичні порушення, тяжкі втрати та перешкоди, змогли відновитись і реалізуватись у спорті, мистецтві, літературі, політиці, журналістиці, бізнесі, громадській діяльності тощо. Або ж поділитися власною історією долання труднощів, якщо учасники також мали подібні проблеми.

Взяти участь у конкурсі могли діти, підлітки та молодь до 19 років. Розповісти історію про свого героя вони могли в одній з чотирьох форм-номінацій: літературній, художній (у вигляді коміксу), креативній презентації або зняти відеоролик.

У конкурсі взяли участь понад 500 робіт. Надіслали твори юні автори практично з усіх регіонів нашої країни, від Донеччини до Волині. Чимало учасників і учасниць конкурсу у графі «проживання» вказали одночасно два міста, бо є внутрішніми переселенцями, більшість з Донеччини, Луганщини та Харківщини. Деякі зазначили рідне місто в Україні, інше за її межами: у Польщі, Німеччині, Чехії, адже вони є біженцями, вимушеними емігрантами, але продовжують стежити за культурним життям Батьківщини.

Із Полтавщини надіслали значну кількість робіт, розповідаючи про своїх героїв – ветеранів з інвалідністю, які змогли повернутися до активного життя та навіть відкрити для себе нові види діяльності чи творчості, а також про себе та свій шлях, якому на заваді не стали фізичні порушення.

За рішенням журі конкурсу у номінації «Комікс» фіналістом став Андрій Канівець з Лубен, учень першої гімназії імені Матвія Номиса. Він подав на конкурс літературно-графічний твір про постраждалих від війни.

Також фіналістами з Полтавщини у номінації «Комікс» стали вихованці Дитячої художньої студії «DaVinci» з Зінькова Лейлі Бабаніязова, Лілія Ткаченко, Ангеліна Скрипник (художній керівник Наталія Фенько). Вони подали на конкурс літературно-графічні твори про постраждалих від війни та людей з інвалідністю.

Високими оцінками журі була відмічена колективна робота учнів Майбородівської гімназії Піщанської громади в номінації «Відеоролик» про свого «особливого» однокласника Кіріла Григоренка. Його створили учні Кіріл Григоренко, Вікторія Фіцнер, Дар'я Клочко, Поліна Підварчанська, Софія Григоренко, Владислава Хачатурян, Дарина Васильченко. Вчитель – Анна Яшкіна.

Твори фіналістів будуть надруковані в першій в Україні мотиваційній книжці про українців та українок з інвалідністю та постраждалих від війни, написаній дітьми й молоддю. Вона вийде одночасно в друкованому та електронному форматах, а також буде мати аудіо версію. Ця книжка, як і попереднє витдання «Успіх усупереч» 2023 року, є інтерактивною: її можна читати, слухати твори в авторському виконанні, через qr-коди і клікабельні посилання відкривати, дивитись, а також завантажувати відео, аудіо та презентації учасників.

Також роботи будуть розміщені на платформі-блозі талановитих дітей, підлітків і молоді для презентації у галузі літератури й мистецтва https://uspikhusuperech.com.ua/.

Ця платформа є першим вебмайданчиком, який акумулює творчість молоді України. На ній будь-хто охочий може створити власну сторінку та ділитися своєю творчістю.

Проєкт «СИЛЬНІ ДУХОМ IN-UA» об’єднав в одному культурному просторі єдиною творчою мотиваційною діяльністю дітей та молодь з інвалідністю і всіх інших, які мають травматичний досвід війни. Надав змогу висловитись та реалізуватись обом групам через творчість, усвідомити та знайти сили розповісти про власні проблеми, а також про позитивні історії їхнього подолання, бути почутими однолітками та дорослими. А ще – це спосіб виховання у юного покоління українців поваги до сили духу та талантів людей з інвалідністю і постраждалих від війни, емпатії та толерантності.

Організаторкою проєкту виступала ГО «Краєзнавчо-культурне товариство «Д.І.Я.» за підтримки Українського культурного фонду.

Новини
29 квітня 1992 року національна збірна України з футболу провела свій перший матч.
29.04.2025 18:49
Це була не просто гра — це була подія, з якої почалася нова футбольна історія незалежної України. Футбол — це про силу команди, про характер, про боротьбу до останньої секунди. Це гра, в якій…
Безоплатні ліки для Захисників і Захисниць — це не привілей, а гарантоване право.
29.04.2025 18:48
Держава й громади працюють разом, аби кожен учасник бойових дій мав доступ до потрібного лікування. Особливо — коли йдеться про хронічні хвороби, тяжкі стани чи рідкісні захворювання. Як отримати…
Сьогодні в Полтаві фінішував IV обласний етап змагань “Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги” з гандболу серед учнів 5–7 класів.
29.04.2025 18:14
Кременчуцький район був представлений командою опорного закладу Омельницького ліцею виконавчого комітету Омельницької сільської ради. Юні спортсмени продемонстрували сильну гру, згуртованість і…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування