Сайт працює в тестовому режимі

До уваги мешканців Кременчуцького району! ЩО ТАКЕ ПАТРОНАТ?

Патронат над дитиною – комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, та визначення форми її влаштування.


СУТЬ ПОСЛУГИ ПАТРОНАТУ НАД ДИТИНОЮ полягає в комплексному підході, професійності та узгодженості дій спеціалістів під час ведення випадку дитини та її сім’ї, а саме:

– спеціаліста служби у справах дітей, який здійснює заходи щодо захисту дитини, дотримання її прав та прийняття рішень з урахуванням найкращих інтересів саме цієї дитини;
– патронатного вихователя, який забезпечує догляд, виховання та реабілітацію влаштованій під патронат дитині;
– фахівця із соціальної роботи, який здійснює супровід сім’ї дитини, допомагає батькам дитини подолати складні життєві обставини, а у разі потреби сприяє залученню спеціалістів (психолог, юрист, психотерапевт, логопед тощо), отриманню необхідних соціальних виплат, послуг, чи замовляє їх у районних, обласних спеціалістів;
– інших дотичних до ведення випадку даної дитини спеціалістів, відповідно до покладених на них обов’язків.

Патронатний вихователь, соціальні працівники і біологічні батьки дитини та родичі об’єднанні спільною метою – створення найкращих умов для зростання дитини та подолання складних життєвих обставин, що можуть спричинити остаточне розлучення дитини з батьками і позбавлення останніх батьківських прав

У такій ситуації, коли дитина знаходиться недалеко, і біологічні батьки можуть з нею бачитись і спілкуватись (якщо таке спілкування є безпечним), соціальним працівникам легше сформувати у батьків мотивацію до змін, оцінити їхні істинні мотиви та здатність опікуватись дитиною, що дає можливість органу опіки та піклування приймати обґрунтовані рішення, спрямовані на забезпечення найкращих інтересів дитини.
У разі, якщо біологічні батьки дитини позбавляються прав щодо її виховання, патронатний вихователь забезпечує підготовку дитини до постійного влаштування, надає підтримку у налагодженні стосунків дитини (відповідно до вимог законодавства) з опікуном/усиновителем/прийомними батьками.

ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ: Діти, які опинилися у складних життєвих обставинах , і, відповідно до рішення органу опіки та піклування, потребують захисту та тимчасового догляду у сім’ї патронатного вихователя, а також батьки та найближче родинне оточення такої дитини.

ЮРИДИЧНІ ПІДСТАВИ ВСТАНОВЛЕННЯ ПАТРОНАТУ НАД ДИТИНОЮ
–загроза життю та здоров’ю дитини;
–ухиляння батьків від виконання батьківських обов’язків;
–виявлення покинутої чи знайденої дитини;
–аява дитини, яка досягла відповідного віку, про наявність обставин, які унеможливлюють проживання у власній родині;
–заява батьків, її законних представників у зв’язку зі складними життєвими обставинами чи тимчасовою неможливістю виконувати обов’язки з догляду та виховання дитини у зв’язку зі станом здоров’я батьків, законного представника дитини.

ПАТРОНАТНИЙ ВИХОВАТЕЛЬ здійснює свою професійну діяльність щодо догляду та виховання дітей в умовах своєї сім’ї, залучаючи до надання послуг в суботні, недільні дні та вечірні години добровільного помічника із числа членів сім’ї. Залучення ще одного члена сім’ї обґрунтовується потребою гарантії у забезпеченні безпеки дитини; підтримки у виконанні певних обов’язків з догляду, особливо у разі влаштування одночасно декількох дітей, немовляти, дітей з особливими потребами тощо.

ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ПОСЛУГ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ визначаються готовністю, в разі потреби, негайно прийняти у своїй сім’ї дитину/дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують захисту. Робота патронатного вихователя пов’язана з надмірним психологічним навантаженням, потребує спеціальної підготовки та професійної майстерності щодо налагодження стосунків з дитиною, яка розлучена зі своїми батьками, оцінки її потреб, створення сприятливих, комфортних умов для корекції поведінки дитини, підтримки стосунків з батьками, родичами, сприяння поверненню дитини до родини чи влаштування до іншої форми виховання.

ТЕРМІН ПЕРЕБУВАННЯ В СІМ’Ї ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяці. Практика показує, що в окремих випадках є потреба в подовженні термінів, але такі дії мають відбуватися тільки за рішенням органу опіки та піклування після перегляду справи дитини та її батьків, при цьому мають бути враховані психологічні особливості її розвитку та думка дитини, якщо вона досягла відповідного віку. На практиці запровадження послуг сімейного патронату середній термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя: від влаштування до реінтеграції чи постійного влаштування становить 3,5 місяці. В особливих випадках, загальний термін перебування дитини в патронаті не повинен перевищувати 6 місяців.

ОПЛАТА ПОСЛУГ ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ ТА ВИПЛАТИ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ НА УТРИМАННЯ ДИТИНИ В СІМ'Ї

Розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину. Розмір оплати послуг із здійснення патронату над дитиною становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

У разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ НЕОБХІДНО ЗІБРАТИ КАНДИДАТАМ У ПАТРОНАТНІ ВИХОВАТЕЛІ


–заява;
– копія свого паспорта та кандидата у помічники патронатного вихователя;
–довідка про склад сім’ї (форма № 3);
–копія диплома про вищу освіту;
–копія трудової книжки (за наявності);
– висновки про стан свого здоров’я та кандидата у помічники патронатного вихователя, складені за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини»;
– довідки від нарколога, психіатра та фтизіатра, в т.ч. і для осіб, які проживають разом із кандидатом у патронатні вихователі;
– довідки про відсутність судимості, в т.ч. і у повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
– документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
– письмова згода на влаштування дітей до цієї сім’ї усіх повнолітніх членів сім’ї кандидата у патронатні вихователі, які проживають разом з ним, а також дітей, за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.

Патронатний вихователь забезпечує належний догляд дитини, створює умови для її розвитку та соціально-психологічної реабілітації. Саме патронатному вихователю, перебуваючи поруч з дитиною практично цілодобово, найпростіше визначити як розвиток подій бачить власне сама дитина, що вона коментує про ті обставини, в яких проживала, як вона відноситься до членів родини, до біологічних батьків та які рішення відповідають найкращим її інтересам.

ХТО МОЖЕ СТАТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ?


– громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі та мають згоду членів сім'ї добровільного помічника.
– мають позитивний досвід виховання дітей;
– мають житло (власне, орендоване чи на правах користування), яке відповідає умовам надання послуг з догляду виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні, добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім'ї;
-не мають судимості;
– стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
– одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;
– зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
– пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

ЯКІ ОБОВ'ЯЗКИ ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ?


– нести персональну відповідальність за життя та збереження здоров’я дитини, тимчасово влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, її фізичний та психічний стан;
– дотримуватися конфіденційності інформації про дитину та її батьків, що може завдати шкоди дитині та її сім’ї;
– дотримуватися вимог договору про влаштування дитини.

Куди звертатися, якщо Ви хочете більше дізнатися про запровадження патронату або стати патронатними вихователями?


– можете звернутися до Кременчуцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Кременчук, проспект Полтавський, б.16а, чи зателефонувати: 72-52-65.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування