Сайт працює в тестовому режимі

Захистимо та збережемо бджоли

Захистимо та збережемо бджоли

У сільському господарстві з кожним роком розширюється застосування пестицидів для знищення бур’янів, боротьби з шкідниками й хворобами рослин. При недотриманні правил застосування пестицидів іноді трапляються отруєння бджолиних родин, що заподіюють економічний збиток бджільництву. Основною причиною загибелі родин бджіл є використання хімічних речовин у період цвітіння рослин без своєчасного попередження про це бджолярів. Чимало випадків, коли бджоли, зібравши нектар і пилок з оброблених пестицидами рослин, гинуть у полі, а якщо заносять отруєний корм у вулики, то гине повністю родина.

Відповідно до ст.30 та 37 Закону України "Про бджільництво" фізичні та юридичні особи зобов'язані завчасно, але не менше, ніж за три доби до початку проведення хімічної обробки сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь про місця, строки і методи застосування пестицидів.

При проведені робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, встановлюють попереджувальні написи. Всі роботи проводять в ранкові та вечірні години, а також допускаються вдень у похмуру, прохолодну погоду, коли бджоли не вилітають з вулика.

Забороняється залишати в полі невикористані розчини пестицидів, також категорично забороняється обробка пестицидами ентомофільних сільськогосподарських рослин та рослинності в лісосмугах в період їх цвітіння навколо оброблюваних полів. Обробки проводять тільки за наявності відповідних показань із застосуванням наземного мало об’ємного обприскування при швидкості вітру менше 5 м/с і витратою препарату тільки за нормами. Обробка хімічними речовинами медоносних культур під час їх цвітіння неприпустима. У разі крайньої необхідності використовують найменш токсичні пестициди або біопрепарати. Обробки проводять в ранкові години за відсутності масового льоту бджіл, при цьому авіаобробки виключаються.

Оскільки, всі господарства зобов’язані повідомляти населення про місце і час обробок пестицидами через сільську раду, об’єднану громаду, то власники пасіки повинні зареєструватись у сільській раді чи територіальній громаді, щоб уникнути отруєння бджіл. Так, відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво» пасіки підлягають обов’язковій реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах. Перевезення (кочівля) бджіл на медозбір і запилення здійснюється на підставі ветеринарно-санітарних правил, згідно з якими фізичні та юридичні особи повинні розміщувати пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування. Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.

На період обробки бджоляру необхідно вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні пестициду.

Провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту

рослин управління фітосанітарної

безпеки головного управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області Л.Д. Гудзенко

Новини
Начальник районної військової адміністрації Олександр Аленін долучився до заходу «СВІТЛОМРІЙ» у Кременчуцькій гуманітарно-технологічній академії
12.05.2025 19:10
Начальник районної військової адміністрації Олександр Аленін долучився до заходу «СВІТЛОМРІЙ» у Кременчуцькій гуманітарно-технологічній академії
Чи потрібно реєструватися для відвідування Центру життєстійкості?
12.05.2025 19:08
Чи потрібно реєструватися для відвідування Центру життєстійкості?
З Міжнародним днем медичної сестри та медичного брата!
12.05.2025 19:04
З Міжнародним днем медичної сестри та медичного брата!
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування