Сайт працює в тестовому режимі

Президент підписав закон про відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення

Президент підписав закон про відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» № 263-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 жовтня 2019 року.

Завданням закону є відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Зокрема, документ доповнює Кримінальний кодекс України новою статтею 368-5 «Незаконне збагачення», згідно з якою набуття вищевказаними особами активів, вартість яких більш ніж на 6,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує їхні законні доходи, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Під активами розуміються грошові кошти (зокрема готівкові кошти, кошти, що перебувають на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах), інше майно, майнові права, нематеріальні активи, зокрема криптовалюти, обсяг зменшення фінансових зобов’язань, а також роботи чи послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України, згідно з якими справи про визнання активів необґрунтованими та їхнє стягнення в дохід держави розглядає Вищий антикорупційний суд. Це буде гарантією неупередженого розгляду.

Стаття 290 Цивільного процесуального кодексу України передбачає, що позов про визнання необґрунтованими активів та їхнє стягнення в дохід держави пред'являється щодо активів, набутих після дня набрання чинності цим законом, якщо різниця між їхньою вартістю та законними доходами особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також щодо доходів від цих активів.

Довідка. За нормами адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації злочинів або правопорушень, сума неоподатковуваного мінімуму доходів громадян встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Новини
Ми – особливий простір сили, підтримки й віри в кожну дитину. Тут не просто займаються спортом – тут вірять у мрію, відкривають потенціал і долають межі можливого.
19.05.2025 14:46
У нас відкрито відділення з плавання, голболу, карате, футболу, настільного тенісу, легкої атлетики та пара-армрестлінгу. Ми працюємо з дітьми, які мають ураження опорно-рухового апарату, вади…
Наука має обличчя молоді — талановитої, наполегливої!
19.05.2025 14:38
Третій етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН-2024/2025 завершився для Кременчуцького району з потужним результатом: 13 перемог учнів Кременчуцької міської…
Продовжуємо базову загальновійськову підготовку для працівників підприємств, установ, організацій та мешканців громад Кременчуцького району.
19.05.2025 13:28
Це не про формальність — це про готовність. Уміння тримати стрій починається з внутрішньої дисципліни, а продовжується — у практиці. Сьогодні кожен, хто проходить ці навчання, робить ще один крок…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування