Сайт працює в тестовому режимі

Новий Центр енергоефективності у Києві готуватиме енергоаудиторів та енергоменеджерів за міжнародними стандартами

Новий Центр енергоефективності у Києві готуватиме енергоаудиторів та енергоменеджерів за міжнародними стандартами

8 червня у Київському національному університеті технологій та дизайну (http://knutd.edu.ua) Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у відкритті нового освітньо-наукового Центру енергоефективності разом із почесними гостями:


• Альона Бабак - заступник голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і ЖКГ;
• Роман Греба - заступник Міністра освіти і науки України;
• Іван Грищенко - ректор КНУДТ;
• Рікардо Кюльхайм - керівник проекту GIZ «Енергоефективність у компаніях»;
• Василь Кремінь - президент Національної академії педагогічних наук;
• Сергій Прохоров - перший віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців;
• Айрат Хакімзянов - керівник напрямку ЕСКО Програми розвитку ООН в Україні.

Не випадково такий Центр енергоефективності створюється саме у КНУТДі, адже цей університет – один із найактивніших у питаннях енергоефективності.

Зокрема, як повідомив ректор КНУДТ Іван Грищенко, завдяки впровадженню цілеспрямованої роботи у сфері енергоефективності впродовж останніх 6 років університету вдалося зекономити понад 17 млн грн. на оплаті комунальних послуг.

«Крім цього, КНУДТ бере участь у спільній роботі над створенням атестаційних комісій енергоаудиторів будівель. Це передбачено Законом України «Про енергетичну ефективність будівель», розробленим Держенергоефективності та прийнятим Парламентом у червні 2017 року», - заявив на відкритті С.Савчук.

Як пояснив С.Савчук, щоб забезпечити створення та належну роботу атестаційних комісій, а також системно впроваджувати навчальні програми для енергоаудиторів та енергоменеджерів, Держенергоефективності започаткувало співпрацю із 15 університетами.

Голова Агентства переконаний, що такі Центри енергоефективності потрібно широко розповсюджувати, адже це практична платформа для:

• підготовки енергоменеджерів та енергоаудиторів за міжнародними стандартами, підвищення їх кваліфікації;

• надання консультацій та розробки готових рішень у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики для приватних домогосподарств, ОСББ, промислових об’єктів.

Усі відвідувачі Центру зможуть отримати і практичний досвід у сфері енергоаудиту та енергоменеджменту, адже приміщення закладу оснащено сучасним обладнанням та технологіями, зокрема, такий компаній, як: «HERZ» (http://www.herz.ua), «Baumit» (https://www.baumit.ua), «Eсoсolt» (http://ecocolt.com), «Ceresit» (http://www.ceresit.ua) та інші.

Із виставкою енергоефективного обладнання учасників заходу ознайомив особисто директор Центру енергоефективності Анатолій Козленко.


Підтримку у створенні Центру надали Держенергоефективності, Проект GIZ «Реформа сектору енергоефективності», Проект ПРООН "Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО» та інші партнери.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Новини
Як підтримати дитину у часи випробувань та викликів воєнного часу?
02.05.2025 09:54
#ТиЯк — коли твоя дитина мовчить, а ти не знаєш, що в неї на серці. #ТиЯк — коли хочеш уберегти її від страху, навіть коли сам боїшся. Діти по-різному реагують на стрес: Малюки можуть …
Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини
02.05.2025 09:17
Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Кабінет Міністрів України нагородив Почесною грамотою…
Кір — одне з найзаразніших інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей ризикують захворіти після контакту із хворим.
02.05.2025 08:17
Найбільш вразливі до інфекції діти, які не мають щеплень. Період від інфікування до появи симптомів становить 10-12 днів. Потім з’являються ознаки захворювання: висока температура, нежить, сухий…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування