Сайт працює в тестовому режимі

День Дніпра

День Дніпра

Щорічно у першу суботу липня відзначається Міжнародний день Дніпра – однієї з найспокійніших і величавих рівнинних річок, яка займає третє місце в Європі за довжиною і площею басейну (після Волги і Дунаю). Свято відзначається з 1995 року на території трьох країн – України, Росії та Білорусії, які перетинає Дніпро.

Офіційна дата проведення Дня Дніпра на законодавчому рівні не встановлена, однак, у різних країнах та містах цей день відзначається, як правило, у першу суботу липня. Це свято покликане привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів р. Дніпро, які вирішити без активної участі населення, що проживає на берегах річки, неможливо.

Більшу частину шляху Дніпро протікає по території України — довжина його русла в межах цієї країни становить 981 кілометр, площа басейну — 291,4 тисячі квадратних кілометра. На українській ділянці Дніпра розташовано 26 міст, в тому числі і Київ — столиця України. Невипадково українці вважають Дніпро своєї головною водною артерією: він постачає водою близько 70 відсотків населення країни.

На території Білорусії протяжність Дніпра становить 595 кілометрів, на території Росії – 485 кілометрів.

Полтавська область розташована у водозбірному басейні річки Дніпро. Площі, зайняті водними об’єктами, складають 148,453тис.га, або 5,2% території області.

У межах Полтавщини р. Дніпро, здебільшого представлена Кременчуцьким та Дніпродзержинським водосховищами. Міста Кременчук і Комсомольськ забезпечуються питною водою з поверхневих джерел водопостачання водосховищ р.Дніпро.

В околицях водосховищ Дніпра створені неймовірної краси природно-заповідні території, які допоможуть зберегти природні багатства водоймищ. До них належать регіональний ландшафтний парк “Кременчуцькі плавні”, заказники загальнодержавного значення: орнітологічний “Святилівський”, ландшафтні “Сулинський”, “Лучківський” і “Білецьківські плавні”.

На берегах Дніпра зусиллями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також громадських організацій, науковців, студентів проводяться природоохоронні акції по благоустрою та очищенню прилеглих територій від засмічення.

Свято День Дніпра носить не лише екологічний характер, але й, передусім, просвітницький.

Саме з метою пропагування серед людей бережливого відношення до Дніпра, збереження екологічної та культурної спадщини засноване це свято.

Новини
Уламки дронів і ракет — не просто метал. Це небезпечні залишки війни, які можуть становити загрозу життю.
02.05.2025 15:27
Якщо ви бачите підозрілий предмет: Не торкайтеся! Не намагайтеся зрушити або зберегти його! Негайно повідомте Службу порятунку за номером 101! Війна навчила нас бути уважними до кожної…
Науковиці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Біорізноманіття: теорія, практика та методичні аспекти вивчення у закладах освіти»
02.05.2025 14:52
Науковиці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олена Шиян та Наталія Кузьменко взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Біорізноманіття: теорія,…
«Діалог влади та бізнесу»: як підприємцям долучитися до програм «Національний кешбек» та «Зроблено в Україні»
02.05.2025 14:43
В онлайн-форматі відбулося 19 засідання регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Цього разу увагу приділили державним програмам та інструментам, якими можуть скористатися підприємці. …
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування