Сайт працює в тестовому режимі

Безоплатне отримання допоміжних засобів реабілітації: що треба знати та як отримати?

Безоплатне отримання допоміжних засобів реабілітації: що треба знати та як отримати?

Соціальні гарантії щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення в Україні визначено Законами України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я».

В області реалізується державна програма із забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) відповідно до Порядку, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 (зі змінами).

Департаментом соціального захисту населення Полтавської ОВА підготовлено інфографіку щодо того, які категорії громадян мають право на безоплатне отримання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших засобів реабілітації), куди вони можуть звернутись за отриманням допомоги та які документи для цього потрібно.

За бажанням особи можуть самостійно придбати засоби реабілітації, призначені їм відповідно до показань, та отримати компенсацію в межах граничної ціни на відповідний засіб реабілітації, затвердженої Мінсоцполітики.

Військовослужбовці забезпечуються засобами реабілітації за їх собівартістю без перевищення трикратної граничної ціни такого засобу, затвердженої Мінсоцполітики.

Для отримання компенсації за самостійно придбані засоби реабілітації до заяви додають:

- документ, що посвідчує особу;

- висновок;

- копію розрахункового документа, що підтверджує придбання засобу реабілітації (видаткова накладна на виріб із зазначенням його функціональних характеристик та переліку комплектуючих такого виробу).

Особи забезпечуються засобами реабілітації в порядку черговості.

Першочергово забезпечуються засобами реабілітації та отримують компенсацію діти з інвалідністю та діти з порушеннями опорно-рухового апарату, далі - в такому порядку: військовослужбовці, особи у разі первинного забезпечення засобами реабілітації, потерпілі від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, інші особи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2023 року № 1306 удосконалено механізм забезпечення протезами українців, що їх потребують, зокрема протези встановлені за кордоном тепер обслуговують в Україні, тобто передбачено можливість ремонтувати протезний виріб за кошти державного бюджету. Зокрема: скорочено перелік документів для забезпечення допоміжними засобами реабілітації (немає потреби подавати довідку з місця роботи, навчання чи служби), оптимізовано механізми контролю за якістю встановлених протезів – передбачено можливість фото- та відеофіксації виробу та передачі цих даних до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, за наявності згоди особи.

Новини
Один з найдавніших і наймасовіших видів спорту - легка атлетика. Це більше, ніж спорт. Це витривалість, сила і дух суперництва, який загартовує майбутніх чемпіонів.
14.05.2025 16:59
Один з найдавніших і наймасовіших видів спорту - легка атлетика. Це більше, ніж спорт. Це витривалість, сила і дух суперництва, який загартовує майбутніх чемпіонів.
До уваги дитячих будинків сімейного типу та прийомних родин, які планують перейти у статус ДБСТ і готові прийняти на виховання більше дітей!
14.05.2025 16:53
До уваги дитячих будинків сімейного типу та прийомних родин, які планують перейти у статус ДБСТ і готові прийняти на виховання більше дітей!
У травні з обласного бюджету спрямують понад 2 млн грн на матеріальну допомогу жителям Полтавщини
14.05.2025 16:52
У травні з обласного бюджету спрямують понад 2 млн грн на матеріальну допомогу жителям Полтавщини. Виплати отримають 520 людей. Відповідне рушення ухвалили на засіданні Комісії з розгляду питань…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування