«Пекло на землі»: 11 квітня - Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборі
Є в історії людства сумні сторінки - криваві та чорні. Це події, про які страшно говорити, але не можна забувати. Уроком істинної мужності для сучасників є життя людей, які пройшли через пекло концтаборів.
11 квітня світова громадськість згадує події, які відбувалися в 1945 році. Друга світова війна наближалася до свого фінального завершення, але не всім судилося дожити до цієї події. Німецьке командування прийняло нелюдське рішення, від якого навіть зараз стигне в жилах кров – тотальне знищення в'язнів концентраційних таборів.
З початком Другої світової війни гітлерівська Німеччина на території окупованих нею європейських країн створила гігантську мережу концентраційних таборів, перетворених на місця організованого систематичного вбивства мільйонів людей.
В цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які незважаючи на тортури та фізичні муки, вірили у перемогу та звільнення народу, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах.
З кожним роком Друга світова війна на крок, на перегорнуту сторінку віддаляється від нас. Та забути звитягу батьків, дідів, прадідів неможливо. Блакитне небо - їхній дарунок нащадкам. Наш обов’язок – донести до прийдешніх поколінь українців вагомість тієї жертви, яку приніс наш народ заради миру. Сьогодні, у Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, ми маємо згадати усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, кому пощастило вижити.