Сайт працює в тестовому режимі

Відбулася презентація книги Лідії Гришко «Хотілося б усіх поіменно назвати»

Відбулася презентація книги Лідії Гришко «Хотілося б усіх поіменно назвати»

17 квітня 2018 року у Міському палаці культури відбулася презентація книги Лідії Гришко «Хотілося б усіх поіменно назвати». У цій книзі зібрані історичні документи, спогади рідних про жителів Кременчука та Кременчуцького району, які в часи Великого терору зазнали політичних репресій, були закатовані в таборах, розстріляні чи просто зникли безвісти.

За словами автора книги Лідії Гришко, це видання – плід кропіткої праці багатьох людей, збір інформації, яка покладена в його основу, тривав кілька десятиліть. До книги увійшло понад 3 тисячі імен наших земляків, які постраждали від тоталітарного режиму. Одним із перших ініціаторів увічнення пам’яті жертв репресій став голова Кременчуцького відділення Всеукраїнського історико-просвітницького товариства «Меморіал» Лев Євселевський. Кременчужани та жителі Кременчуцького району, рідні яких постраждали від репресій, були відправлені до таборів або навіть розстріляні, хотіли не тільки дізнатися про їх долю, а й довести всім оточуючим, що вони були засуджені безневинно. Саме це і надихнуло авторку на створення книги «Хотілося б усіх поіменно назвати».

Лідія Гришко висловила щирі слова подяки всім, хто допомагав їй у створенні книги та пошуку матеріалів про репресованих та події тих суворих років. Особливі слова подяки вона висловила міському голові Віталію Малецькому за те, що з міського бюджету були виділені кошти на друк цього видання. «Незважаючи на те, що він людина молода і належить до іншого покоління, він відразу ж зазначив, що ця книга має бути видана», - зазначила Лідія Гришко.

Під час презентації книги прозвучали спогади людей, які втратили своїх рідних, що попали в жорна репресій і загинули. Учасники заходу зі сльозами на очах слухали про те, скільки довелося їм пройти, щоб дізнатися нарешті правду про них. Сьогодні навіть важко уявити, що довелося пройти безневинно засудженим та розстріляним громадянам, справи яких, як-то кажуть, були зшиті «білими нитками» за наклепами сусідів чи знайомих.

Ознайомитися з книгою Лідії Гришко «Хотілося б усіх поіменно назвати», а можливо знайти інформацію про своїх рідних чи знайомих, можна буде в бібліотеках міста і району та у міському краєзнавчому музеї, куди будуть передані примірники видання.

Новини
Т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут: «Національний проєкт «Пліч-о-пліч:
30.04.2025 15:13
згуртовані громади» об'єднує людей задля взаємодопомоги у складні воєнні часи. На Полтавщині до нього долучилися 13 громад. Пілотними стали Полтавська, Пирятинська та Горішньоплавнівська ТГ, згодом…
Відеоролик «Народжуваність» відображає ціль Демографічної стратегії України до 2040 року:
30.04.2025 14:49
зміна ставлення до народження та виховання дітей з метою підвищення рівня народжуваності та виховання дітей у сімʼях. У ньому розповідається про молоду пару, що у воєнний час наважується стати…
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало інформаційний відеоролик,
30.04.2025 14:28
присвячений ключовим корупційним ризикам у сфері лісового господарства, виявленим під час комплексного дослідження НАЗК. Дослідження «Корупційні ризики у лісовому господарстві» стало результатом…
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування