На нараді в Полтавській облдержадміністрації говорили про підготовку до осінньо-зимового періоду
На Полтавщині заготовили 2 тисяч тонн солі для виготовлення піщано-соляної суміші для посипання доріг взимку. Загалом мають заготовити 15 тонн протиожеледних матеріалів.
Про підготовку дорожнього господарства до зими говорили сьогодні на нараді в Полтавській облдержадміністрації. До спілкування долучилися керівники районів, ОТГ, Агентство місцевих доріг Полтавської області та підрядники.
«Важливо, щоб ми були готові до зими, до прибирання снігу на дорогах у зимовий період. Потрібне розуміння: яка техніка працюватиме та в якій кількості на кожній ділянці дороги в кожній ОТГ. З 1 листопада ми також розпочинаємо обговорення плану ремонту доріг на наступні три роки, враховуючи транспортні потоки та стратегічну важливість напрямків. Має бути не суб’єктивний погляд, а наукова думка: що робимо у першу чергу, що – у другу, що – у третю. Обговорюватимемо всі нюанси і з головами РДА, ОТГ та районних рад», – сказав т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло.
Загалом, цього року для розчищення доріг на території Полтавщини вже підготовили 225 одиниць техніки, визначено 12 підрядників. З них 73 – піскорозкидачі. Також планують залучати техніку комунальних та сільськогосподарських підприємств.
«Ми проаналізували особливості використаних протиожеледних матеріалів. Зокрема, знайшли відсів на кременчуцькому ГОКу, який використовується в Кременчуцькому районі, а також закуповує Харків та інші міста. Він більш ефективний порівняно з піском. Ми залучили лабораторії, щоб визначити необхідний склад суміші, враховуючи середньодобові температури. Всі матеріали направимо в райони, пропорційно розрахувавши згідно з протяжністю доріг», – розповів директор Агентства місцевих доріг Полтавської області Олексій Басан.
Він також висловив сподівання, що з кожним районом буде налагоджена ефективна комунікація.
«Наші вимоги: кожен район щонайменше має бути забезпечений двома піскорозкидачами, навантажувачем і кількома одиницями снігоочисної техніки», – додав Олексій Басан.
Агентство із початку червня склало план підготовки до зими – спільно із місцевою владою визначили дороги, які підлягають першочерговому прибиранню.